DÜZCE ESNAFINA ‘45 MİLYON’ LİRA DESTEK SAĞLANDI

Gündem 16 Mart 2021 17:14
Videoyu Aç DÜZCE ESNAFINA ‘45 MİLYON’ LİRA DESTEK SAĞLANDI
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, resmi sosyal medya hesabından düzenlediği anketin sonuçlarını paylaştı. Takipçilerine, “Koronavirüse karşı tüm önlemleri alıyor musunuz?” diye soran Özlü’ye yüzde 74,5 oranında ‘Evet’, yüzde 25,5 oranında ise ‘Hayır’ cevabı geldi. Özlü, “Siz bireysel olarak önlemlerinizi alırken biz de belediye olarak koronavirüs ile mücadele ettik” diyerek, belediye eliyle alınan tedbir ve verilen destekleri sıraladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, resmi sosyal medya hesabından bir anket düzenledi. Başkan Özlü, takipçilerine, “Değerli hemşehrilerim ve vatandaşlarımız, ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı tüm önlemleri alıyor musunuz?” diye sordu. 554 kişinin katıldığı anketten yüzde 74,5 oranında ‘Evet’, yüzde 25,5 oranında ise ‘Hayır’ sonucu çıktı.
Düzenlediği anketin sonuçlarını paylaşan Dr. Özlü, “Değerli vatandaşlarımız ve Düzceli hemşehrilerim, sizler maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bireysel tedbirlerinizi alırken; biz de yol arkadaşlarımızla birlikte Düzce Belediyesi olarak koronavirüs ile mücadele etmeye devam ettik.” ifadelerini kullandı.
“BELEDİYE OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”
“Düzce Belediyesi olarak pandemi süresince elimizden geleni yaptık.” ifadesini kullanan Özlü, belediye olarak hayatın her alanını ilgilendiren tedbir ve destekleri şu şekilde sıraladı:
“-Şehirlerarası otobüs terminalinde denetimler yaparak koronavirüs tedbirleri hakkında bilgilendirme yaptık.
-İl genelinde tüm pazar yerlerinin girişine dezenfektan aparatı yerleştirdik.
-BELMEK koordinatörlüğünde maske dikim atölyesi kurduk. Talep eden vatandaşlara, kurum ve kuruluşlara dikilen maskelerin dağıtımını sağladık.
-"Salgınla Sosyal Mücadele" başlığı altında sosyal medya hesaplarımız üzerinden vatandaşlarımıza hem bilgilendirme yaptık hem de motivasyon sağladık.
- Koronavirüsle mücadele kapsamında iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa 45 milyon TL ödeme desteği yaptık.
- Sosyal hareketliliğin azalması sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan can dostlarımızı unutmadık ve şehrin dört bir yanına mama ve su kapları yerleştirdik.”


 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri