DÜZCE EKONOMİSİNİN FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK

Gündem 20 Mart 2018 17:13
Videoyu Aç DÜZCE EKONOMİSİNİN  FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK
A
a

AK Parti Ekonomi İşler Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve 81 ili kapsayan "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu"nun Düzce ayağı başladı. Hem yerel yöneticilerden hem de iş dünyasından Düzce’nin ekonomik beklentileri ve talepleri dinlenerek çözüm önerileri masaya yatırıldı. Programda katılımcılara seslenen AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman, 81 ilin beklentisini vatandaşa soracaklarını ve yapacakları değerlendirme sonunda da nihai raporu direkt cumhurbaşkanı ve başbakana ileteceklerini bildirdi.

AK Parti, 2019 Seçimleri öncesi Türkiye ekonomisinin yol haritasını şehirlerin ekonomisi ile belirliyor. Bu kapsamda AK Parti Ekonomi İşler Başkanlığı tarafından 81 ilde gerçekleştirilecek "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu" Düzce buluşmaları dün başladı.Düzce Belediyesi Erguvan Tesisleri’nde iki oturum şeklinde gerçekleşen programın sabah oturumu, il ve ilçe belediyeleri ile AK Parti teşkilatları ile yapıldı. Öğleden sonra ise işadamları ekonomik beklentilerini, Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’nda dile getirdi.Toplantıya AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti Başkan Yardımcıları, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Sert, İGM Başkanı Dursun Çakır ve İGM Grup Başkan Vekili Cahit Aydın katıldı.

Bu davaya ne kadar bağlı olduğumuzu her zaman gösterdik”
Moderatörlüğünü Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü’nün yaptığı programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce’nin geleceğine ilişkin beklentilerin paylaşılacağını kaydederek, “Üniversitemizle, partimizle, belediyelerimizle birlikte ilimizin beklentilerini konuşacağız. AK Parti iktidarları 16 yıldır Türkiye’ye büyük hizmetler yapmıştır. Hizmetleri büyük, küçük diye ayırt etmemiş ve başarılı olması için gayret göstermiştir. Bizler de bu hizmetleri güçlendirmek ve daha da fazla olması için çalışıyoruz. Tüm teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla bu davaya ne kadar bağlı olduğumuzu her zaman gösterdik, bundan sonra da göstereceğiz.” dedi.

Bütün sanayicilerimiz İSKİ kurallarına uymaktadır”
Düzce’nin konumu itibariyle gelişmeye müsait bir il olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise şu ifadelerde bulundu: “Düzce’miz İstanbul’a su veren bir il ve bütün sanayicilerimiz İSKİ kurallarına uymaktadır. İstanbul’un barajlarında su varsa bu su Düzce’den gelmektedir. 5 Organize sanayimiz var. 2 tanesi faal ve diğerleri de dolmak üzeredir. Bunların yanı sıra E-5 üzerinde sanayi alanlarımız var. Düzce bu alanda gelişen bir ildir. Ankara ve İstanbul arasında olması ve Karadeniz sahil yolu üzerinde olması ile gelişmeye müsait bir iliz. Turizm ve tarih açısından da zengin bir alt yapıya sahibiz.”Son olarak konuşan AK Parti 23 ve 24. Dönem Ağrı Milletvekili, Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 81 ile gittiklerini kaydetti.

Düzce’nin sorunlarını Düzcelilere soracağız”
Forumun iki ayağı olduğunu kaydeden Salman, “Birincisi partiyle, ikincisi şehrin ileri gelenleriyle konuşacağız. Buna bir üçüncü kısmını da ekleyeceğiz ve birebir Düzce halkına soracağız. Buradan elde ettiğimiz bilgileri mevcut vekillerimizle bir araya gelerek değerlendireceğiz. Sonunda da nihai raporu direkt cumhurbaşkanımız ve başbakanımıza ileteceğiz. 81 ili nisan ayına kadar bitirmek istiyoruz. Çıkan sonuçlara göre gereken yerlere sorunların çözümü için talimatlar verilecektir.” ifadesinde bulundu.

Her ilden çıkan değerler ülkemizin ekonomisi için önemli”
“Ekonominin sürdürülebilir olması bizim için çok önemli.” diyen Salman konuşmasını şöyle sürdürdü:“Adalet ile kalkınma ülkelerin kaderini belirlemektedir. Türkiye, adalet ve kalkınmasında şaha kalktığı her dönemde darbe girişimleriyle ve birçok tuzağı yaşadık. Vekâlet savaşlarının yaşandığı günümüzde bir tarih yazılıyor. Ve bizler bu tarihte ülkesini ve milletini sevenler olarak inşallah anılacağız. Mikro ekonomik değerler makro değerleri belirler. Her ilden çıkan değerler ülkemizin ekonomisi için önemli. Sizlerin fikirlerini çok önemsiyoruz.”Konuşmaların ardından moderatör Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü’nün sorduğu sorulara foruma katılanlar tek tek cevap vererek fikirlerini sundu.

İşadamları beklentilerini anlattı
AK Parti Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’nun öğleden sonra yapılan ikinci oturumu işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi. Programa, TSO, MÜSAİD, Ticaret Borsası temsilcileri ile OSB müdürleri, kooperatifler ve işadamları katıldı.

Buradan çıkan sonuçlarla ekonomik dengeyi kuracağız”
Katılımcılara seslenen AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman işadamlarının düşüncelerinin birebir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşacağını kaydederek, “Her bir kelimeniz bizim için çok önemli. Herkesin fikirlerini açıklıkla beyan etmesini istiyoruz. Biz buradaki çıkan sonuçlara göre önce cumhurbaşkanımıza ardından da ilgili yerlere sorunların çözülmesi için bilgiler verilecektir. Dolayısıyla ekonomik olarak şehirlerimizin kalkınması için sizlerin söyleyecekleri ve sorunların çözülmesi için gayret gösterilmesi önemli. Bu yaptıklarımız hep ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi içindir. Ekonomik değerler bizler için önemli. Buradan çıkan sonuçlarla ekonomik dengeyi kuracağız.” ifadelerinde bulundu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri