DÜZCE EKONOMİSİ NE DURUMDA?

Ekonomi 1 Ağustos 2021 12:51
Videoyu Aç DÜZCE EKONOMİSİ NE DURUMDA?
A
a

TÜİK, Haziran ayına ait dış ticaret verilerini açıkladı. Buna göre Düzce’de hem ihracat hem ithalatta artış yaşanırken Düzce ekonomisi 9.6 milyon TL dış ticaret fazlası verdi. İthalattaki yaklaşık 1.5 katlık artış ise kaygılandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verileri açıklandı Buna göre Türkiye’de ihracat 2021 yılı Haziran ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 46,9 artarak 19 milyar 775 milyon dolara çıktı.  İthalattaki artış da yüzde 38,7 olurken 22 milyar 628 milyon dolar olarak gerçekleşti.
DÜZCE’DE HEM İTHALAT HEM İHRACAT ARTTI
Düzce’deyse hem ihracat hem de ithalatta artış yaşandı. Düzce’de ihracat bir önceki yıla göre yüzde 66.3 oranında artarak 26 milyon 779 bin dolara ulaştı. İthalattaki yaklaşık 1.5 katlık artış ise dikkat çekti. Yurtdışından alımlar yüzde 143.5 artışla 17 milyon 162 bin dolara çıktı.
Ülke dış ticaret açığı verirken Düzce yaklaşık 9.6 milyon lira fazla verdi. Öte yandan ithalattaki artışın yüksekliği Düzce ekonomisinin geleceği adına kaygılandırdı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri