DÜZCE DUBAİ’DE TANITILDI

Gündem 1 Mayıs 2018 15:12
Videoyu Aç DÜZCE DUBAİ’DE TANITILDI
A
a

Düzce’nin de aralarında bulunduğu 5 il, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından “4 Mevsim Turizm” teması ile Dubai’de tanıtıldı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Orta Doğu’nun en büyük turizm fuarı olan Arabian Travel Market’ta bölgedeki konaklama tesisi, seyahat acenteleri ve sağlık kuruluşları ile birlikte yerini aldı.22-25 Nisan 2018 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda 2 bin 800’ün üzerinde katılımcı ve 39 binin üzerinde ziyaretçi yer aldı. MARKA tarafından açılan ve katılımı organize edilen 36 m2’lik stantta Kocaeli, Bolu ve Yalova illerinden 3 seyahat acentesi, 6 konaklama tesisi ve 1 sağlık kuruluşu yer alarak tanıtım ve birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

4 Mevsim Turizm”
Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinin “4 Mevsim Turizm” teması ile temsil edildiği fuarda bölgedeki turistik destinasyonlar, turistik tesisler ve turizm altyapısı sergilendi. Yaklaşık 2,5 milyar dolarlık iş hacminin oluştuğu açıklanan fuarda özellikle Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’ya yönelik turizm faaliyetleri ön plana çıktı. Abu Dabi Büyükelçisi Can Dizdar’ın ve ülkedeki Türk Misyonu yetkililerinin de ziyaret ettiği Doğu Marmara standında katılımcılar tarafından doğrudan tur organizasyonları, uzun vadeli yeni ticari işbirlikleri, olası turizm yatırımları, diş tedavisi ve saç ekimi başta olmak üzere medikal turizm görüşmeleri ön plana çıktı.

Etkin ve verimli tanıtım
MARKA koordinasyonunda başlanan 3 yıllık “Turizmde Destinasyon Yönetimine Geçiş Sonuç Odaklı Programı” kapsamında bölgesel bir destinasyon yönetim modeli geliştirilmesi ve bölgesel önceliklere odaklı faaliyetler ile özellikle yerel acentelerin kapasitelerinin geliştirilmesi ve yurt dışı ile doğrudan çalışmalarının desteklenmesi, tesislerde konaklama süresini arttırıcı faaliyetlerin geliştirilmesi ve spor ve sağlık başta olmak üzere alternatif turizm çeşitlerinin payının arttırılması hedefleniyor. Bu çerçevede bölgedeki turizm profesyonellerinin ortak hareket etmeleri ile etkin ve verimli tanıtım önemseniyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri