DÜZCE DİŞ HASTANESİNE KAVUŞUYOR

Gündem 7 Aralık 2021 14:18
Videoyu Aç DÜZCE DİŞ HASTANESİNE KAVUŞUYOR
A
a

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin daha çok hastaya hizmet vermesi amacıyla hastaneye dönüştürülmesi için geçtiğimiz ay başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor. Son durum hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, hastanenin sadece Düzce’ye değil bölgeye hizmet vereceğini söyleyerek, “Hastaneye döndüğümüzde kadromuz genişlemiş olacak.” dedi.

Hastaların tüm işlemlerinin kâğıt kullanılmadan elektronik ortamda gerçekleştirildiği "dijital hastane" unvanına sahip Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin daha çok hastaya hizmet vermesi amacıyla hastaneye dönüştürülmesi için geçtiğimiz ay başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor.
2014'te C grubu olarak 40 kişiyle hizmet vermeye başlayan ve "Dijital hastane" derecelendirme kriterlerine göre en üst seviye olan 7. seviye belgeyi alan Merkez, 7 yıldır kentteki ve civar illerdeki hastalara en iyi şekilde hizmet vermeyi sürdürüyor.
2019 yılında yapılan çalışmalarla kurumu B grubu ağız ve diş sağlığı merkezi haline getirdiklerini aktaran Yılmaz, yürütülen çalışmalarla dünyada, Avrupa'da ve Türkiye'de çok güzel ödüllerin alındığını söyledi.
"Ameliyathane ve yataklı servisler yapılacak"
Vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle 60 hekimden oluşan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin kapasitesinin de talebi karşılamaya yeterli olmadığını düşündüklerini vurgulayan Yılmaz, "Oturduk bir çalışma yaptık. Sağlık Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Merkezimize ameliyathane ve yataklı servislerimizin olduğu bir inşaat yapacağız. Belediyemizle yapmış olduğumuz görüşmelerin ardından binamızın üzerine bir kat daha çıkmış olacağız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra da Merkezimizi hastane olarak tescil ettireceğiz. Daha sonra da personel sayısı olarak kendimizi geliştirmiş olacağız." dedi.
İl dışından hastaların da kuruma geldiğini ifade eden Yılmaz, "Hastaneye döndüğümüzde kadromuz genişlemiş olacak. Farklı uzmanlık alanlarındaki arkadaşlarımız, buradaki hastanemize gelerek hizmet etmiş olacaklar. Düzce'nin yanı sıra çevre illerden gelen hastalarımıza da daha iyi hizmet vermiş olacağız." şeklinde konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri