DÜZCE’DEN UZANDI

Gündem 24 Haziran 2018 12:21
Videoyu Aç DÜZCE’DEN UZANDI
A
a

Üsküp’te yaşayan ve doğuştan genetik hastalığı olan 8 yaşındaki Üsküplü Betim Seyfullah’a, şifa eli Düzce Üniversitesi Hastanesi’nden uzandı.

Mekedonya ziyaretinde çocuğun durumu iletildi
Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi ve Düzce Belediyesi işbirliği ile Mart ayında, Makedonya’daki zihinsel engelli çocuklara rehabilitasyon hizmeti veren bir merkeze malzeme desteği sağlandı. Üsküp’e giden heyette yer alan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a 8 yaşındaki Betim Seyfullah’ın sağlık durumu iletildi ve minik çocuğa şifa eli, Düzce Üniversitesi’nden uzandı.

Düzce Üniversitesi’nde tedavi altına alındı
Makedonya’dan ailesi ile Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne gelen Betim Seyfullah, önce Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’la buluştu. Rektör Çakar ile bir araya gelen Betim Seyfullah’ın mutluluğu görülmeye değerdi. Sonra Üsküplü hastanın tedavisi için gerekli testlerin yapılması amacıyla işlemler başlatıldı.

Başkan Ay ve eşi de ziyaret etti
Yapılan işlemlerin ardından Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve eşi Nursel Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi ve hastane çalışanları, Betim Seyfullah’ı ziyaret etti.

Genetik testleri Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilecek-
Minik hastayla yakından ilgilenen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; genetik testlerin Makedonya’da yapılma imkanı bulunmadığı için Betim Seyfullah’ın genetik testlerinin Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirileceğini ifade etti. Test ve teşhis masraflarının Düzce Üniversitesi Hastanesi ve sponsorlar aracılığı ile karşılanacağını dile getiren Rektör Çakar, Türkiye’nin sosyal devlet olarak ve sağlıkta sosyal politikalar alanında ne kadar gelişmiş bir ülke olduğuna vurgu yaparak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Başhekimi Balbay: Tüm test ve tetkikler titizlikle yürütülecek
Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ise Betim Seyfullah’ın ailesinden hastalık süreciyle ilgili bilgiler alarak izleyecekleri test ve teşhis yöntemleriyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin genetik testleri yapma imkanına sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Balbay, tetkik ve tanı sürecinin kendilerine emanet olduğunu söyleyerek, tüm test ve tetkiklerin titizlikle yürütüleceğini ifade etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri