DÜZCE’DEN ŞÖLENE KATILDILAR

Gündem 14 Haziran 2019 10:41
Videoyu Aç DÜZCE’DEN ŞÖLENE KATILDILAR
A
a

‘Kalenin Dibinde Bir Taş Olaydım’ adıyla Azerbeycan Kültür Derneği ile Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ‘Kırım-Kerkük-Karabağ’ Sanat ve Dostluk Şöleni, Ankara Beşevler’deki Milli Eğitim Bakanlığı şura salonunda gerçekleştirildi.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin ile Azerbeycan Kültür Derneği Genel Başkanı Cemil Ünal’ın katıldıkları geceye Düzce’den İl Kültür ve Turizm Müdürü Resül Taştan, Düzce Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Kesen ile yönetim kurulu üyeleri Burhan Tutkun ve Ertan Ölmez katıldı. Renkli ve coşkulu gece için Düzce’den Ankara’ya giden davetliler, güzel organizasyon için dernek başkanlarına teşekkürlerini ilettiler.
Kırım Tatarları, Azerbeycan Türkleri ve Türkmen vatandaşların büyük ilgi gösterdikleri gecede Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu tarafından Kırım’dan Karabağ’a Türk dünyası ezgileri çalındı.
‘Kalenin Dibinde Bir Taş Olaydım’ adıyla düzenlenen gecede müzik dinletisinin ardından Azerbeycan Kültür Derneği Halk Dansları Topluluğu tarafından dans gösterisi gerçekleştirildi. Gecenin sürprizi ise Kırım Tatar çocuklarının Kırım halk danslarını sergilemesi oldu.
Etkinlikte son sahne alan isim ise Azerbeycan türküleri okuyan ses sanatçısı Şenol Talınlı oldu. Talınlı’ya Ankara Türk Dünyası Müzik topluluğu orkestrası eşlik etti.
Davetlilerin müziğe doydukları gecenin kapanışında hep birlikte Kırım Tatarca ‘Yaşa Benim Halkım’ şarkısı okundu. Gece sahne alan tüm şarkıcı ve dans gruplarıyla yapılan toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.  Haber: Seda Ayan
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm