DÜZCE’DE SON DURUM…

Gündem 22 Aralık 2021 15:05
Videoyu Aç DÜZCE’DE SON DURUM…
A
a

Düzce’de de yeni tip koronavirüs (COVİD-19) vaka sayılarındaki düşüş sürerken vefat sayısı ise artmaya devam ediyor. Vaka sayısı 3’te 2 oranında düşerken her gün salgın kaynaklı bir can kaybının yaşandığı Düzce’de toplam ölümler 302’ye ulaştı.

Yeni tip koronavirüs salgınında 21 aylık mücadele dönemi geride kalırken ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de vaka sayılarındaki düşüş sürerken vefat sayısı ise artmaya devam ediyor. Bu durum salgının ölümcül etkisini bir kez daha gözler önüne serdi.
Tam normalleşme sürecinde vaka artışının en sert olduğu kentler arasında ilk sıralarda gelen ve kazanımlarını rehavete kaybeden Düzce’de günlük 300’ün üzerine kadar çıkan vaka sayıları yaklaşık 3’te 2 oranında düştü.
21 Aralık günü 112 vatandaşa daha COVİD-19 teşhis konulmasıyla başından bu yana salgına yakalananların sayısı 71 bin 48’e ulaştı. Hâlihazırda il genelinde bin 263 vakanın tedavilerine evlerinde ve hastanelerde devam ediliyor.
Öte yandan vakadaki düşüşe rağmen salgın kaynaklı vefatlar ise yüksek seviyelerde seyrediyor. Son dönemde günlük ortalama 1 kişinin salgınla mücadeleye yenildiği Düzce’de 5 günde 5 kişi daha hayatını kaybetti. Salgın nedeniyle toplam kayıplar kritik bir eşiği daha aşarak 302’ye ulaştı.
An itibariyle hastalığı ağır geçiren ve pandemi yoğun bakımında tedavisine devam edilenlerin sayısı 32 olurken, 14 kişi ise entübe edildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa