DÜZCE’DE ŞENLİK VAR! 28-29-30 ARALIK’TA ANITPARK’TA

Gündem 20 Aralık 2018 13:49
Videoyu Aç DÜZCE’DE ŞENLİK VAR! 28-29-30 ARALIK’TA ANITPARK’TA
A
a

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliği ile Düzce’de ilk kez “Düzce Kabağı Lezzet Şenliği” düzenlenecek. 28-30 Aralık tarihleri arasında Anıtpark Meydanı’nda yapılacak şenlikte kabaktan yapılan lezzetler vatandaşlarla buluşacak.

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin girişimi ile Düzce Kabağı tüm Türkiye’ye tanıtılacak. 28-29-30 Aralık tarihlerinde Anıtpark Meydanı’nda yapılması planlanan “Düzce Kabağı Lezzet Şenliği”ne, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Kızılayı Düzce Şubesi destek verecek.

Dolu dolu bir şenlik olacak

Şenlik kapsamında kabaktan yapılan çeşitli yemekler arasında yarışmalar düzenlenecek. Ziyaretçiler müzikli eğlencenin yanı sıra kurulan stantlarda Düzce’nin tescilli ürünlerini tanıma fırsatı bulacak. Ayrıca İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan stantlarda eski tarım aletlerinin de tanıtımı yapılacak. Festivalin en önemli aşamasında da 1 ton kabaktan yapılacak tatlı ve tuzlu çeşitlerden oluşan yemekler ziyaretçilere ikram edilecek.

Son hazırlıklar tamam!

Son hazırlıklarla ilgili yapılan toplantıda Düzce’nin kabağının ulusal ve uluslararası seviyede tanıtılması için yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Düzce Belediyesi Encümen Salonu’nda Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar başkanlığında yapılan toplantıya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen, Kültür İşleri Müdürlüğü yetkilileri ile il müdürlüklerinden temsilciler katıldı.

Düzceli kadınlar Show TV ekranlarında

Öte yandan Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri Düzce Kabağı için tanıtım çalışmalarına start verdi. “Ebru Akel ile Kendine İyi Bak” adlı TV programında Düzce Kabağı ile yapılan lezzetleri tanıtan Düzceli kadınlar 27 Aralık Perşembe günü saat 08:00’da izleyicilerle buluşacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri