DÜZCE’DE REKOR KIRILDI

Sağlık 16 Haziran 2021 11:49
Videoyu Aç DÜZCE’DE REKOR KIRILDI
A
a

SGK kaydı olan tüm memur ve işçilere aşı randevularının açılmasıyla aşılamada yeni bir dönem başladı. Vatandaşlar bir bir aşılanırken Düzce’de aşı olanların sayısı 100 bini geçti. 15 Hazian günü ülke rekoruyla birlikte Düzce’de rekor kırdı. Salı günü il genelinde 6 bin 501 kişi aşılandı. Öte yandan gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulamasıyla artık vatandaşlar randevu aldıkları gün aşı olmaya gidebilecekler.

Yeni tip koronavirüse karşı haziran ayında 20 yaş üstü tüm vatandaşların aşılanması hedefi kapsamında yurt genelinde aşı seferberliği tüm hızıyla devam ediyor.
1 Haziran öncesi 55 yaş üstünde olan takvim 40 yaşa kadar düşürülürken, SGK kaydı olan tüm işçi ve memurlar için de sistemin açılmasıyla dün 13 Ocak’ta başlayan aşı seferberliğinde 1 milyon 240 bin doz uygulama ile gün rekoru kırıldı.
Düzce’de de BioNTech firmasından temin edilen aşılar için gerekli donanımların sağlanmasıyla tüm hastaneler ve aile sağlığı merkezlerinde oluşturulan aşı odalarında uygulamaya başlandı.
Aşı tedarikinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle aşılamanın dibi gördüğü günlerde Düzce’de günlük 800’ün altını gören aşı seferberliğinde 15 Haziran itibariyle en yüksek sayıya ulaşıldı. Salı günü il genelinde 6 bin 501 kişi aşılanırken, Düzce’de aşı olanların toplam sayısı da 100 bini geçti.
Saat 11.25 itibariyle Düzce’de uygulanan toplam aşı dozu sayısı 171 bin 784 oldu. 1. Doz aşısını olanların sayısı 101 bin 945 olurken, 69 bin 839 vatandaşa da her iki doz uygulaması yapılarak aşı süreçleri tamamlandı.
YENİ YÖNTEMLERLE AŞILAMA DAHA DA HIZLANACAK
Toplum bağışıklığının sağlanması için her 100 kişiden en az 70’inin aşılanması gerekirken aşı takviminin güncellenmesinin yanı sıra yeni uygulama yöntemleriyle de aşılamanın daha da hızlanması sağlanacak.
Organize sanayi bölgeleri için oluşturulacak olan Mobil Aşı Timleri, fabrikaları gezerek aşı olmak isteyen vatandaşların uygulamasını sağlık kuruluşuna gelmelerine gerek kalmadan işyerinde yapacak.
Öte yandan aşı randevu sisteminde de bugünden itibaren yeni bir dönem başladı. Gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulamasıyla artık vatandaşlar randevu aldıkları gün aşı olmaya gidebilecekler. Bakan Koca, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Randevu alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım" sözlerine yer verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri