DÜZCE’DE MERCAN ORMANI OLUŞTURULDU

10 Mart 2021 16:20
Videoyu Aç DÜZCE’DE MERCAN ORMANI OLUŞTURULDU
A
a

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Düzce’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizasyonuyla Mercan ormanı oluşturularak kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlattıkları Mercan Seferberliği ile kadına yönelik şiddetle mücadele etmekle beraber kadınların kendi hikayelerini yazabilmeleri için fırsatlar sunmayı, karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almalarını sağlamayı hedefleniyor.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde 81 ilde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) kadına karşı şiddeti gündeme taşımak amacıyla Mercan Ormanları oluşturuldu. Düzce’de de Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde müdürler Hülya Arıkboğa ve Hülya Keskin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi personelleri ile birlikte AÇSHB Mercan Ormanı etkinliği gerçekleştirildi.
Öte yandan Bakanlık, 81 ile konuyla ilgili genelge gönderdi. Genelgede Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün kadına karşı her türlü ayrımcılığı önlemek ve kadının insan haklarını geliştirmek amacıyla faaliyet ve projeler yürütmek, bu alanda yapılan çalışmalara destek vermek, sağlık, eğitim, kültür ve sosyal güvenlik başta olmak üzere bütün alanlarda kadınların ilerlemesini sağlayıcı çalışmalarda bulunmak üzere görevlendirildiği hatırlatıldı.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri