DÜZCE’DE İSTİHDAM GARANTİLİ STAJ!

Gündem 9 Ağustos 2018 12:23
Videoyu Aç DÜZCE’DE İSTİHDAM  GARANTİLİ STAJ!
A
a

Düzce’nin de aralarında bulunduğu 5 ilin kalkınmasına destek veren bir kamu kurumu olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) arasında bir işbirliğine imza atıldı. Buna göre; İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelere mensup üniversite öğrencileri Düzce’de faaliyet gösteren işletmelerde, sonunda istihdam imkanı da bulunacak şekilde staj görecek.

SESRIC ve MARKA işbirliğine gitti
İslam İşbirliği Teşkilatı çatısı altında faaliyet gösteren SESRIC (İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi) Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya ve Eğitim ve Teknik İş birliği Direktörü Mehmet Fatih Serenli, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nı bilgi paylaşımı ve işbirliği amacı ile ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Cem Bayrak konuk heyete ajans destekleri ile yürütülen projeler hakkında bir sunum yaptı. SESRIC Eğitim ve Teknik İş Birliği Direktörü M. Fatih Serenli ise SESRIC faaliyetleri, iş birliği platformları hakkında bilgi verdi. MARKA ile SESRIC arasındaki geliştirilebilir iş birliği alanları değerlendirildi.

Üniversite öğrencilerine staj imkanı
MARKA ve SESRIC arasında İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelere mensup, ülkemizde eğitim gören üniversite öğrencilerine Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde faaliyet gösteren işletmelerde, sonunda istihdam imkanı da bulunacak şekilde staj imkanı oluşturulması amacıyla mutabakat zaptı imzalandı.Mutabakat zaptının imzalanmasının ardından MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, SESRIC Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya, SESRIC Eğitim ve Teknik İşbirliği Direktörü M. Fatih Serenli ve Kocaeli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hüseyin Özgür Ünsal; Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk’ü ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında söz konusu staj programı ile ilgili iş birliği yapılması hususunda istişarelerde bulunuldu.


 


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri