DÜZCE’DE HAKSIZ FİYAT ARTIŞINA GÖZ YUMMAYIN

Gündem 10 Nisan 2020 16:11
Videoyu Aç  DÜZCE’DE HAKSIZ FİYAT ARTIŞINA GÖZ YUMMAYIN
A
a

Düzce’de fahiş fiyat uygulandığını tespit eden vatandaşların Haksız Fiyat Artışı (HFA) mobil uygulaması üzerinden ya da ALO 175 hattından gerekli şikayetleri yapabileceği bildirildi.

Koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle Düzce Valiliği talimatları doğrultusunda, Düzce Ticaret İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Düzce genelinde denetimler devam ediyor.
Marketlerde, satışa sunulan sebze-meyve ve diğer gıda maddelerinin fiyat etiketleri ile alış-satış fiyatlarının kontrollerinin yapıldığı denetimlerde, esnafın hijyen kurallarına uyduğu, koruyucu önlemler aldığı yönünde görüş bildiren Düzce Valiliği, açıklamasında şunları kaydetti: “Düzce Ticaret İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü personelinin denetimleri sırasında vatandaşlarımıza da "Sosyal Mesafe" kuralına uymaları konusunda bilgiler verilmiştir. Haksız fiyat artışı tespit edilen yerlerde vatandaşların, Haksız Fiyat Artışı (HFA) mobil uygulaması üzerinden ve ALO 175 hattından başvuru yapmaları mümkündür. Denetim ekipleri tarafından işyeri sahiplerine; marketlerde her 10 metrekareye bir müşteri olacak şekilde planlama yapılması, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine çalışanların ve vatandaşların maske ile girmeleri, müşterilere tek kullanımlık poşet eldiven verilmesi hususlarında hatırlatmalarda bulunuldu.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm