DÜZCE’DE EKMEĞE ZAM GELİYOR MU?

Gündem 3 Ocak 2020 17:29
Videoyu Aç DÜZCE’DE EKMEĞE ZAM GELİYOR MU?
A
a

Yeni yılın bir cep yakan haberi de ekmek için geldi. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmeğe yurt genelinde zam yapılacağını söyledi, gözler Düzce Fırıncılar Odası’na çevrildi. Oda Başkanı İbrahim Korkmaz, artan maliyetlere paralel olarak ekmeğe zammı gündeme aldıklarını ve kesin kararın ocak ayının 15’inden sonra verileceğini açıkladı.

 
2020 yılının başlamasıyla birlikte zam haberleri de bir bir gelmeye başladı. Düzce’de fiyatı 1 lira 50 kuruş olan ekmeğin fiyatına ocak ayı ortasından sonra zam gündemde…
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Ekmeğe azami yüzde 20 zam söz konusu" açıklamasından sonra telefonla görüştüğümüz Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz da gündemlerinde zam olduğunu ancak henüz uygulamaya geçilmediğini açıkladı.
“Tüm maliyetler değerlendirilecek”
Asgari ücret ve sigorta primlerindeki artışa dikkat çeken Fırıncılar Odası Başkanı Korkmaz, asgari ücretin 2 bin 324 TL olmasına paralel olarak sigorta primlerinin de yükseldiğini belirterek, fırıncıların üzerindeki yükün arttığını kaydetti. Bunların yanı sıra una da zammın kapıda olduğunu dile getiren Korkmaz, tüm maliyetler değerlendirilerek ocak ayının 15’inden sonra zam konusunun masaya yatırılacağını ifade etti. “Şuan için ekmeğe zam yapmıyoruz” diyen Korkmaz, fırıncılardan alınacak görüş ve talepler doğrultusunda yol haritasının çizileceğini aktardı.
Bazı illerde yüzde 12, bazılarında yüzde 15-20 zam
Öte yandan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Ekmeğe azami yüzde 20 zam söz konusu. Bu ay, maliyet değişikliğine göre bazı illerde yüzde 12, bazılarında yüzde 15-20 zam yapılacak. Şubat ayına sarkması esnafı mağdur eder." dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri