DÜZCE’DE DOĞDU, 81 İLE YAYILIYOR

Gündem 6 Haziran 2018 12:30
Videoyu Aç DÜZCE’DE DOĞDU, 81 İLE YAYILIYOR
A
a

Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap okuma seferberliği kapsamında hayata geçirilen “Annem Varsa Ben de Varım” projesinin kapanış toplantısında en çok kitap okuyarak dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programda konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, kitap okumanın önemine dikkat çekerek, projenin 81 ile yayılmasının kendilerini mutlu ettiğini söyle

Düzce’de küçük yaştaki çocukları kitap okumaya özendirmek amacıyla Düzce Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Annem Varsa Ben de Varım” projesinin kapanış töreni dün Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programa Düzce Valisi Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, kaymakamlar, kurum müdürleri, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

En çok başarı öğrencilerin ve onlarla birlikte kitap okuyan annelerin, babaların”
Programda bir konuşma yapan Vali Dağlı, kitap okumanın önemine değinerek, şunları kaydetti: “Burada böylesine güzel bir projenin kapanışını yapmak için bulunuyoruz. İnşallah bu güzel çalışmaların meyvelerini de alacağız. 2016 yılında güzel bir proje düşünülerek hayata konuldu. Bir dönemlik deneme sürecinin sonunda gördük ki projemiz gerçekten amacına ulaşıyor. Velilerimizden özellikle çok büyük bir talep ve ilgi olduğunu görmüş olduk. Öğrencilerin ilgisini de aynı şekilde keşfettik. Bunun üzerine ortaokul ve lise öğrencilerini de katarak ve kitaplar bastırarak projemizi genişlettik. Proje kapsamında orta son öğrencileri ile lise son öğrencileri için kitap bastırma çalışmamız yok. İnşallah yaz aylarında orta son ve lise son öğrencilerine sınav stresini ortadan kaldırmak üzere bastığımız kitapları dağıtmış olacağız. İnşallah ekim ayında basılacak bu kitapları öğrencilerin masalarına koymuş olacağız. Biz niye bunu yapıyoruz? Sizin göstermiş olduğunuz ilgi bizi buna itti. Düzce’de çıkan bu çalışmanın 81 ile yavaş yavaş yayılıyor olması bizi gerçekten memnun ediyor. Bizim tek talebimizin kitapların ilk sayfasına Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ibaresi konulsun bize yeter şeklinde söyledik. Başta biz ve bu öğrencilerimizin 15 kitap okumalarını hedeflemiştik hedefin 18 kitaba çıktığını da görüyoruz. İnşallah projemiz daha da gelişecek ve büyüyecek. En çok başarı öğrencilerin ve onlarla birlikte kitap okuyan annelerin, babaların.” Konuşmanın ardından Vali Dağlı tarafından Düzce ve ilçelerde en çok kitap okuyan 72 öğrenciye hediyeleri verildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri