DÜZCE’DE BAKIN KAÇ KİŞİ CEZAEVİNE GİRDİ?

Gündem 25 Aralık 2018 10:15
Videoyu Aç   DÜZCE’DE BAKIN KAÇ KİŞİ CEZAEVİNE GİRDİ?
A
a

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre Düzce’de 2017 yılında ceza infaz kurumuna bin 272 hükümlünün girdiği belirtildi. Bu hükümlülerin ise en çok işlediği suçun “yaralama” olduğu gerçeği ortaya çıktı.

Düzce’de ceza infaz kurumlarına 2017 yılında bin 272 hükümlü girdi
Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nce açıklanan verilere göre, Düzce ilinde bir hükümlünün aynı yıl içinde bir veya daha fazla giriş kaydı dikkate alındığında, 1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında ceza infaz kurumlarına bin 272 hükümlü giriş kaydı yapıldı. Yine bir hükümlünün aynı yıl içinde bir veya daha fazla çıkış kaydı dikkate alındığında, aynı tarihler arasında bin 164 hükümlünün çıkış kaydı yapıldı. Giren hükümlülerin bin 233'ünü erkekler, çıkan hükümlülerin ise bin 126'sını erkekler oluşturdu.
Düzce’de hükümlü statüsünde ceza infaz kurumuna girenlerin en çok işlediği suç yaralama!
Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nce açıklanan bir diğer veride ise bu kez Düzce ilinde hükümlü statüsünde ceza infaz kurumlarına girenlerin en çok işlediği suçun yaralama olduğu gerçeği ortaya çıktı. Düzce ilinde Ceza infaz Kurumu’na giren hükümlülerin birden fazla suç işlemesi durumunda en ağır cezayı gerektiren suç esas alınırken bu esasa göre değerlendirildiğinde, ceza infaz kurumuna 1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında giren hükümlülerin 201'i yaralama, 189'u hırsızlık, 97’si İcra İflas Kanunu’na muhalefet, 83'ü uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, 69'u tehdit, 66'sı uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma, satın alma ve 55'i öldürme suçu işledi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri