DÜZCE'DE 12 TAHLİYE!

Gündem 29 Aralık 2017 10:22
Videoyu Aç  DÜZCE'DE 12 TAHLİYE!
A
a

FETÖ’nün tuzağıyla 11 bin 480 kişinin iradeleri dışında Bylock IP'lerine yönlendirildiğini açıklayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye’deki bütün başsavcılıklara 322 sayfalık bir liste gönderdi. Düzce'de FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 12 kişinin, güncellenen ByLock listesinden adının çıkartılması üzerine değerlendirme yapan Düzce 2. Ağır Mahkemesi tarafından tahliyelerine karar verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dün yapılan 'Bylock' açıklamasında 11.480 kişinin iradeleri dışında Bylock ile ilişkilendirildiği belirtilerek, Mor Beyin yazılımıyla ByLock'a yönlendirildiği tespit edilen ve farklı illerde tutuklu bulunan yaklaşık bin kişinin, haklarında başka hiçbir delil yoksa tahliyesinin talep edileceği açıklanmıştı. Bu doğrultuda bugün Türkiye’deki bütün başsavcılıklara 322 sayfalık bir liste gönderildi. Ankara Başsavcılığı'nca gönderilen listede, rıza ve onayları dışında ‘morbeyin’ ve diğer uygulamalar üzerinden Bylock ile temas ettirilen 11 binin üzerinde telefon numarası yer aldı. Listede Düzce'den de GSM numaraları yer aldı.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nden 12 tahliye kararı
Ankara Başsavcılığı, gönderdiği üst yazıda bu listelerdeki telefon numaralarının farklı şekillerde kullanıcısının bilgisi dışında Bylock sunucularına yönlendirildiğini belirterek, hakkında sadece bu sebeple işlem yapılmış kişilerin durumunun yeniden değerlendirilmesini istedi. Bu doğrultuda Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi listede GSM numaraları yer alan isimlere ilişkin değerlendirmelerine başladı. Yapılan değerlendirme sonucunda Bylock'u kullandığı iddiasıyla, "silahlı terör örgütü" üyeliği suçlamasıyla tutuklu yargılanan 12 kişi için güncellenen Bylock listesinden adlarının çıkartılması üzerine Düzce 2. Ağır Mahkemesi tarafından tahliye yönünde karar verildi.

Güvenir ve Cora da listede iddiası
Diğer taraftan önce açığa alınan ardından meslekten ihraç edilen, bir süre tutuklu kaldıktan sonra yargılamasına tutuksuz devam edilen eski İl Jandarma Komutanı Bilal Güvenir ile yine bir süre tutuklu yargılanan ve daha sonra mahkemece tahliye edilen Eski KOM Şube Müdürü Serhat Cora'nın GSM numaralarının da başsavcılığa gönderilen listede bulunduğu iddia edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri