DÜZCE'DE 'TEM'E ULAŞIM ÇİLESİ

Gündem 29 Haziran 2018 18:16
Videoyu Aç   DÜZCE'DE 'TEM'E ULAŞIM ÇİLESİ
A
a

Karayolları tarafından Düzce TEM bağlantısı için Gölyaka mevkiinde süren yol çalışmaları nedeniyle TEM Otoyolu Gölyaka Gişeleri aylardır kapalı... Sürücüler, ya Hendek ya da Kaynaşlı'dan otobana girmek zorunda kalıyor. Diğer taraftan Kaynaşlı TEM girişi mevkiinde yapımı yarım vaziyette duran köprülü kavşak için direkt dönüşün kapatılması yüzünden Düzce istikametinden gelen araçlar 100 metre ileriden kontrolsüz şekilde Ankara-İstanbul yönüne dönerek Kaynaşlı gişelerine ulaşıyor. Düzce'nin iki TEM girişinde sıkıntı doğuran bu çalışmaların ne zaman tamamlanacağı konusunda ise resmi bir açıklama henüz yapılmıyor.

Şehir merkezinden TEM Otoyolu'na girişi olmayan sayılı illerden olan Düzce'de şu günlerde TEM'e ulaşım sancısı yaşanıyor.

Gölyaka TEM girişi aylardır kapalı
Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ihale sonucu Düzce TEM bağlantı yolu yapım işini üstlenen müteahhit firma şu günlerde Gölyaka TEM otoyolu mevkiinde çalışmalarını sürdürüyor. Otoyolun Düzce şehir merkezi ile bağlantısını sağlayacak yol yapım çalışmalarının belli bir seviyeye ulaştığı bölgede, TEM'e girişlerin kapalı olması ise otobüs firmaları başta olmak üzere sürücülere zor anlar yaşatıyor. Aylardır D-100 Karayolu'ndan TEM gişelerine dönen yolun kapalı olması yüzünden ye Hendek ya da Kaynaşlı gişelerine gitmek zorunda olan sürücüler, çalışmaların ne zaman tamamlanacağını sorguluyor.

Otobüs firmaları dertli!
Türkiye'nin çeşitli illerinden Düzce'ye yolcu getiren otobüs firmaları Gölyaka Gişeleri'nin kapalı olması nedeniyle yolcu indirip-bindirmede büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, karayollarından açıklama bekliyor.

Kaynaşlı'da da sıkıntı var
Düzce'de TEM sorunu sadece Gölyaka girişi ile de bitmiyor. Kaynaşlı TEM girişi mevkiinde yine karayollarının yürüttüğü köprülü kavşak çalışmalarına bağlı olarak trafik ışıklarından direkt dönüş kapatıldı. D-100 Karayolu İstanbul-Ankara istikamerinden gelerek, TEM'e girmek isteyen sürücüler, 100 metre ileride kontrolsüz şekilde Ankara-İstanbul yönüne dönmek zorunda kalıyor.

Tehlikeli dönüş
Dönüşlerin kavşaktan sağlanmaması kazaya davetiye çıkartırken, her iki gişede birden aynı anda giriş sancısı yaşanması tepki çekiyor.

Gözler karayollarında...
Uzun yıllardır TEM'e merkezden giriş-çıkış bekleyen Düzce'de başlayan çalışmalar yüz güldürse de hem Gölyaka hem Kaynaşlı gişelerinde giriş çilesi baş göstermesi eleştiriliyor. Şimdi gözler, çalışmaların ne zaman tamamlanıp girişlerin açılacağı konusunda açıklama yapması beklenen karayollarında...

1000
icon
TAMER 2 Temmuz 2018 21:17

Bu tür işleri alan müteahhitlerin denetimi yapılmıyor mu? Yolu kapatıyorlar vatandaş ne yaparsa yapsın. İnsanların günlük hayatını etkileyen hayatı risk yaratan bu tür işlerde makul bir iş bitirme olmalı.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri