DÜZCE'DE 'TEHLİKELİ' NORMALLEŞME

Gündem 8 Haziran 2020 15:13
Videoyu Aç  DÜZCE'DE 'TEHLİKELİ' NORMALLEŞME
A
a

Düzce'de son günlerde koronavirüs salgınında artış gözlenmeye başladı. Sadece geride kalan perşembe günü 27 kişinin korona testi pozitif çıktı. Toplam koronavirüs sayısı ise 420'ye dayandı.

Düzce'de kontrollü normalleşme döneminde gerekli kurallara özen gösterilmemesi vaka sayısında artış görülmesine neden oldu.

Uyarılara rağmen sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına yeterince dikkat edilmemesi koronavirüsün bulaşmasına zemin hazırlarken, bu durum Düzce'de tehlike çanlarının çalmasına neden oluyor.

1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinde Düzce sokaklarında yoğunluğun salgından önceki günleri aratmaması vatandaşların rehavete kapıldığının en somut göstergesi oldu.

Normalleşmenin ilk günlerinden itibaren vaka sayısında artış göze çarparken, sadece 4 Haziran Perşembe günü 27 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Düzce'de toplam koronavirüs hasta sayısı ise 420'ye yükseldi. Vefat edenlerin sayısında ise değişim olmadı. Geçtiğimiz hafta devlet hastanesinde yaşama veda eden 92 yaşındaki yaşlı kadınla 13 olarak kayıtlara geçen vefat sayısı aynı kaldı.

Entübe (solunum cihazına bağlı) hastanın bulunmadığı Düzce'de 280 hasta ise koronayı yenerek, tekrar sağlığın kavuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pkmyas