DÜZCE CUMHURİYET BAŞSAVCISI DEĞİŞTİ

Gündem 20 Haziran 2022 17:22
Videoyu Aç  DÜZCE CUMHURİYET  BAŞSAVCISI DEĞİŞTİ
A
a

HSK'nin, 5 bin 75 adli ve 351 idari hakim ve savcıyı kapsayan yaz kararnamesi tamamlandı. Aralarında Düzce’nin de bulunduğu 33 ilin başsavcıları değişti. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı görevine, Yargıtay Savcısı Yasin Emre getirildi. Düzce Başsavcısı Sedat Çelik ise, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı. 

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, 2022 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararname çalışmalarını tamamladı.
Kararname kapsamında; Düzce’nin de aralarında bulunduğu 33 ilin başsavcısı değiştirildi. Yayımlanan kararnamede Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanırken, yerine ise Yargıtay Savcısı Yasin Emre getirildi.
Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, "Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi olarak, 2022 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararname çalışmalarını tamamlamış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır. Meslektaşlarımızın yeni görevlerini tebrik eder, başarılar dilerim. 2022 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamemiz 5 bin 75 adli, 351 idari yargı mensubu meslektaşımızı kapsamaktadır." açıklamalarında bulundu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri