DÜZCE BU BAŞKANI İSTİYOR!

Gündem 8 Kasım 2018 09:08
Videoyu Aç DÜZCE BU BAŞKANI İSTİYOR!
A
a

Partilerde aday adaylığı başvuru sürecinin başlaması ile birlikte siyasi atmosfer de hareketlendi. Gönlünde başkanlık yatan isimlere her geçen gün yenileri eklenirken, aday adayı bolluğunun olacağı partilerde adaylık yarışının çekişmeli geçmesi bekleniyor. En doğru adayı bulmak için teşkilat görüşlerinin yanı sıra anket yönetimi ile vatandaşın da nabzını tutan parti genel merke

 

Düzce'nin 5 yıllık geleceği açısından büyük önem taşıyan 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Düzce Manşet Gazetesi haber ekibi bu kez röportaj gündemini “Nasıl bir belediye başkanı istiyorsunuz?” olarak belirledi ve halkın görüşüne başvurdu. Sokak röportajımızda, ortak vurgu çalışkan, dürüst ve halkla bütünleşecek bir ismin başkanlık koltuğuna oturması oldu.

 

Belediye Başkanı vatandaşa en iyi hizmeti sunmalı”

Düzce'de karşılaştığı sıkıntıları anlatarak konuşmasına başlayan Yakup Ak isimli vatandaş, “Bir kere İstanbul Caddesi açılmalı, biz yaya gidemiyoruz. Düzce'yi ikiye böldüler. Bunlar hep olumsuz olanlar. Belediyeye ne kadar işe yaramaz adam varsa sokmuşlar. Hepsi başkanın etrafında. Belediye Başkanı vatandaşa en iyi hizmeti sunmalı. Bir otobüste 150 kişi olur mu? Çift sefer koysun, 3 koysun, 5 koysun en azından sabahları koysun. Ben konutlarda oturuyorum, o bölgeye hiç bakmıyorlar. O parklara, o oturaklara hiç bakmıyorlar. Her yer çöp. Pislik içinde. Oturamıyorum. Otobüs durakları mesela? Geçen gün misafirim geldi, utandım. Orada otobüs beklerken utandım. Pet şişeler orada, izmaritler her yerde.” dedi.

 

Yaşlılara daha iyi yerler yapsınlar”

Belediye başkanı profili hakkında ise Ak şunları söyledi: “Vatandaşa hizmet edecek, daha iyi bakacak, gezecek, işinde olacak gelecek buraya soracak sizinki gibi. Yaşlılara daha iyi yerler yapsınlar. Oturacak yerimiz yok bizim. 69 yaşındayım ben şimdi çoluk çocuğun okey oynadığı yere mi gidip oturayım? Yaşlılara bir yer yapsınlar en azından. Bu konulara hiç bakmıyorlar.”

 

Çalışkan, mütevazi ve adil olmalı”

Hayalindeli belediye başkanını anlatan Fatma Betül Yavuz, “Hayalimdeki belediye başkanı; halkını seven, özellikle halkı için çalışan, halkı için yaşayan, trafiğe çeki düzen veren bir başkan. Düzce trafiğinden nefret ediyoruz. Yollarından nefret ediyoruz. Araba kullanmaktan nefret ettik. Bunlara bir düzen getirebilecek bir belediye başkanı istiyorum. Özellikle çalışkan, mütevazi ve adil olan; hem otoriter hem de espri anlayışı olan, gençlerin dilinden anlayan, her kesime adil bir belediye başkanı istiyorum.” şeklinde konuştu.

 

Cebini doldurup yaşayacak bir insan istemiyoruz”

“Bu zamana kadar gelenler gibi istemiyoruz.” diyerek serzenişte bulunan Meral Kızılelmas, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Düzce için uğraşacak, bir şeyler yapılabilecek, bir çok sorunu çözebilecek birini istiyoruz. Aslında sadece sorun çözebilecek biri lazım bize. Cebini doldurup yaşayacak bir insan istemiyoruz. Geçmişe bakınca belli oluyor zaten... Düzce'de de bilmeyen yok zaten. Ama nedense siyaset olarak seçiliyorlar bir şekilde... Düzce'de her alanda, her konuda yapacak çok fazla şey var. Bunları çözebilecek bir insan lazım. Birden çözüleceğini hiç sanmıyorum ama en azından mücadele edebilecek bir kişi olsun istiyorum.”

 

Bu şehir için bir şeyler yapacak bir başkanı hayal etmiyorum, istiyorum!”

“Bir kere orada süs diye oturmayacak!” diyen Saniye Birinci, “Düzce'yi sevecek, Düzce vatandaşını sevecek... Bu şehir için bir şeyler yapacak bir başkanı hayal etmiyorum, istiyorum! Alt yapı ile ilgilenebilecek, yani sadece Düzce'nin görüntüsüyle değil Düzce'nin alt yapısıyla, sorunlarıyla ilgilenebilecek bir başkan istiyorum. Çok sık kullanılan ancak bozuk olan yolların asfalt yapılmasını istiyorum. Trafiği düzeltebilecek birini istiyorum mesela. Bir kere, Düzce'yi kalkındırabilecek bir belediye başkanı istiyorum.” diye konuştu.

 

İnsanlarla ilişkileri sıkı olan biri olmalı”

Edip Yılmaz ise şu görüşleri paylaştı: “Çevre düzenine sahip çıkan, çevreyi temizleyen, aynı zamanda insanlarla ilişkileri sıkı olan biri olmalı. Bunun dışında yapılandırma konusunda mesela... Araç temizliğini, sokaktaki hayvanların beslenmesini ve barınağını sağlayan bir belediye başkanını düşünüyorum.”

 

Şehir güzel olunca, başkan her zaman güzeldir”

Sorunlar üzerinden giderek nasıl bir belediye bakanı istediğini anlatan Tahsin Kurunç, “Bundan sonra gelecek belediye başkanının belediyenin etrafındaki parkları düzeltmesi lazım. İki araba yan yana geçemiyor. En önemli olan şeylerden biri çevre yolları. Şehir içinde daha önlemler alınmalı. Bizim isteklerimizi, hayallerimizi gerçekleştirsinler. Şehir güzel olunca, başkan her zaman güzeldir.” dedi.

 

Çalışan, daima bu şehri ileriye taşıyan biri olsun isterim”

Dürüstlük vurgusu yapan Özkan Özen ise “En başta dürüst bir belediye başkanı hayal ediyorum Düzce için. Çalışan, daima bu şehri ileriye taşıyan biri olsun isterim. Yerinde sayan bir şehir olmak istemeyiz. Düzce'nin gelişmesi için çalışan, vatandaşına hizmet edebilen, halkın derdini tasasını dinleyebilen ve sorunlara çözüm bulabilen, kriz yönetimi kuvvetli belediye başkanı olsun isteriz.” diye konuştu.

 

Tecrübeli bir belediye başkanı olsun”

Ömer Bekir Özen de düşüncelerini şöyle aktardı: “İleri görüşlü, yardımsever kişilikli... Çalışmayı seven bir belediye başkanı olsun isterim. Halkı düşünen, hizmet eden biri olmalı. Önemli olan ileri görüşlü olması. İleri görüşlü bir insan hayatta başarılı olur. İnsanları mutlu eder. Hayatı bilmesi lazım, tecrübeli bir belediye başkanı olsun.”

RÖPORTAJ: AHU DURMUŞ- FEYZA YAVUZ
HABER: CANAN ÜSTÜNER 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri