DÜZCE BELEDİYESİNE TALİBİZ

Gündem 20 Temmuz 2017 14:51
Videoyu Aç DÜZCE BELEDİYESİNE TALİBİZ
A
a

2 Temmuz’da İl Kongresini tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi bugün yeni yönetimi ile birlikte basının karşısına geçti. Yeni yönetimini tanıtan MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, Düzce Belediyesi’ne talip olduklarını açıkladı. Yılmaz, AK Parti Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Meral Küçük Çalışkan’ın KOSGEB’de işe başlamasını “AK Parti ile teşriki mesaisi olduğu için bir takım insanların doğrudan memur kabul edilmesi siyasi ahlaksızlıktır. Bizim dönemimizde böyle bir şey olmayacak.” diyerek eleştirdi.

MHP Düzce İl Başkanlığı 2 Temmuzda tamamladıkları il kongresinin ardından düzenledikleri bir kahvaltı organizasyonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Düzce’ye hizmet yarışında biz de varız diyoruz ve kuvvetli bir ekiple yola çıktık”
Kongrenin ardından gerçekleştirdikleri toplantı ile yönetim içindeki görev dağılımını yaptıklarını kaydeden MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, yeni yönetim ile birlikte hedeflerini şöyle anlattı:“Bundan sonra Düzce’mize hizmet etmek için yönetim içindeki arkadaşlarımız olsun, yönetim dışındaki arkadaşlarımız olsun, MHP olarak tek vücut, tek yumruk, tek ses olarak Düzce için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu yüzden de şimdiden programlarımızı başlatıyoruz. Çalışma programları yapacağız. Önümüzde uzun ve çok engebeli bir yol var. ‘Düzce’ye hizmet yarışında biz de varız’ diyoruz ve kuvvetli bir ekiple yola çıktık. O yüzden ilk hedefimiz, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler. Bunun için bütün il bazın hazırlanacağız. Bundan sonra sık sık toplantılarımız olacak. Basın mensubu arkadaşlarımızla daha sık görüşeceğiz. Düzce’nin katmerli sorunları olduğunu biliyoruz ama bu sorunlar çözümsüz değil. Çözüm için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

İcraatların halkı zora soktuğu kanaatindeyiz”
Düzce Belediyesi’nin hizmetlerinden Düzcelilerin memnun olmadığını kaydeden Yılmaz şöyle devam etti:
Yaptıkları bir takım icraatları da sakıncalı buluyoruz. Mesela İstanbul Caddesi’nin kapatılmasına biz karşı olmadığımızı ama alternatif çözümleri üretmeden yapılacak icraatların halkı zora soktuğu kanaatindeyiz. Kimseye sormadan yaptığı bir takım icraatlar var, biz bunlara karşıyız. Yoksa Düzce’ye hizmet edilen her şeyin arkasındayız. Ama Düzce Belediyesi’nin ‘ben yaptım oldu’ uygulaması var. Siz Düzce’ye hizmet ediyorsanız sorunları çözmek için ortak noktada buluşmalısınız.”

Yılmaz, MHP olarak Düzce Belediyesi’ne talip olduklarını belirterek şu ifadelerde bulundu:
Bir takım çevre düzenlemeleri, heykeller yapılmalı mı, yapılmalı ama bunları yaparken siz fahiş fiyattan siz Düzce Belediyesi’ne fatura ettirirseniz biz bunun her zaman karşısında oluruz. En son biliyorsunuz bir siyasi parti amblemini kamusal bir alana koyarak hata ettiğini her platformda söyledik. Hatalarını halkın gözü önüne sunmaya devam edeceğiz. Bunların hepsini konuşacağız. Alternatif ve çözüm üreten belediyecilik anlayışı güdeceğiz. Bundan sonra bizim stratejimiz belli. Düzce Belediyesi’ni MHP’nin elde etmesi için çözümleriyle beraber sorunları halkın gözü önüne çözümleri üreterek koyacağız. Düzce’de ticarete zarar veren bir takım şeylerin yapılması bizim kanımıza dokunuyor.”
Yılmaz, Düzce Belediyesi’nin yaptığı uygulamalardan esnafların memnun olmadığını tespit ettiklerinde gerekli hukuki işlemleri başlayacaklarını belirtti.

Siyasi ahlaksızlıktır”
Son olarak AK Parti Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Meral Küçük Çalışkan’ın KOSGEB’de işe başlayacak olmasını siyasi ahlaksızlık olarak değerlendiren Yılmaz sert sözlerle eleştiride bulundu:
AK Parti’nin yapmış olduğu en büyük icraat Akçakoca’da kendi Hanım Kolları Başkanlarını KOSGEB’de memur yapmak oldu. Bu tür hukuksuzluklar gemiye azıyı almışlar istedikleri gibi, kimseye sormadan keyfi davranışlar yapıyorlar. Biz bunun karşısında olacağız. Her zaman söylediğim gibi Düzce’nin menfaatlerini koruyacağız. Hem İGM’de hem Belediye Meclisinde bunların hepsini dile getiriyoruz. Bir takım AK Parti ile bağlantısı olan köylere farklı hizmetin gitmesi, bir takım AK Partili kişilere farklı hizmetlerin yapılması, farklı imkanların sunulması, kamuoyunu iğreti ediyor. Bunları dile getiriyoruz. Basın mensubu olarak siz de paylaşıyorsunuz. Bu tür usulsüzlükler maalesef bizi de derinden yaralıyor. Bu milletin milyonlarca evladı sınavlarla hak elde edip memur dahi olamazken, eğitimli insanlar sokakta boş dolaşırken AKP ile teşriki mesaisi olduğu için bir takım insanların doğrudan memur kabul edilmesi kamuoyu bunu çok iyi değerlendirecektir. Buna kimse sebep olduysa bunun yapılması siyasi ahlaksızlıktır. Biz böyle düşünüyoruz. Bizim dönemimizde böyle bir şey olmayacak, imkan verilmeyecek. Buradan söz veriyorum.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri