DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Gündem 12 Haziran 2017 13:14
Videoyu Aç DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN 2 BİN KİŞİLİK İFTAR
A
a

Düzce Belediyesi tarafından Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen ‘Dostluk İftarına’ yaklaşık 2 bin kişi katıldı. İftarda konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce ve Hakkari arasında dostluk köprüsü kurulduğunu belirterek, ‘Yüksekova'yı daha yaşanılır bir kente dönüştürmek istiyoruz. Belediye başkanlarımızla tecrübelerimizi paylaşmak için de buradayız.’ dedi.

Düzce Belediyesi, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2 bin kişilik iftar yemeği verdi. İlçenin İpek Yolu üzerindeki bir düğün salonunda verilen iftarda, Başkan Mehmet Keleş, Düzce Belediye Başkan Yardımcıları ile Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra Hakkari Vali Yardımcısı Hasan Ongu başta olmak üzere Hakkari ve Yüksekova protokol mensupları da hazır bulundu.

Alt ve üst yapı eksikliklerini gidermek için ciddi çalışmalar yürütüyoruz”
Bir süre önce Hakkari Belediyesi’ne atanan kayyuma danışmanlık görevine getirilen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, iftar sonrası yaptığı konuşmada, “Programımız çok başarılı geçti. AK Parti Genel Merkezi’nce Hakkari’ye görevlendirildim. Belediye başkanlarımızla tecrübelerimizi paylaşmak için de buradayız. Burada alt ve üst yapı eksikliklerini gidermek için ciddi çalışmalar yürütüyoruz.’ dedi.

Yüksekova'yı daha yaşanılır bir kente dönüştüreceğiz”
Düzce ile arasında dostluk köprüsü kurulan Yüksekova'yı daha yaşanılır bir kente dönüştürmek istediklerini vurgulayan Başkan Keleş, "Gerek Düzece Belediyesi, gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla, gerekse devletimizin, Ankara merkezi idaremizin imkanlarıyla en kısa zamanda bu kentin sıkıntılarını çözeceğiz. Bunun için geceli gündüzlü çalışacağız." şeklinde konuştu.

Yüksekova terörle anıldığı günleri geride bıraktı”
Hakkari Vali Yardımcısı Hasan Ongu da ilçede geçen sene zorlu bir süreç atlatıldığını vurgulayarak, Yüksekova’nın terörle anıldığı günleri geride bırakıp artık hizmetlerle, yatırımlarla anılacağı günlerin sayfasını açtığını dile getirdi ve şu görüşlere yer verdi: “Biz artık daha düne kadar Yüksekova’da konuştuğumuz tatsız konuları değil hizmeti, çalışmaları konuşuyoruz. Önümüzdeki dönemde yatırımlarla birlikte birlik ve beraberlikten, kardeşlik köprülerinden ve Yüksekova’nın farklı belediyelerle kardeş olup başka iklimleri, tecrübelerin konuştuğu günlerden bahsetmeye başlayacağız. Bu anlamda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e çalışmalarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.”Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar programı, okunan yemek duasıyla son buldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri