DÜZCE 10 YILDIR BEKLİYOR

Gündem 4 Haziran 2018 11:40
Videoyu Aç DÜZCE 10 YILDIR BEKLİYOR
A
a

Su kaynaklarının göz göre göre kirletildiği Düzce'de 10 yılı aşkın süredir ilçelere atıksu arıtma tesisi kurulması beklenedursun, yanı başımızdaki Kocaali'ye kazandırılan Atıksu Arıtma Tesisi'ni Başbakan Binali Yıldırım açtı.

Çöp ve atıksu büyük sorun!
Düzce'de çevreyi koruma adına önem taşıyan projeler için bekleyiş devam ediyor. 1 yılı aşkın süre önce kapısına kilit vurulan Hecinler mevkiindeki katı atık depolama tesisinin yerine sıfırdan yapılacak geri dönüşüm özellikli tesisle ilgili henüz ihale aşamasına bile gelinmezken, bu durum vahşi depolamanın devam etmesine yol açıyor. Özellikle su kaynaklarına yakın bölgelerde istiflenen çöpler büyük tepki topluyor. Bunun yanı sıra İstanbul'un su ihtiyacının karşılandığı Düzce'de Akçakoca dışında hiçbir ilçede atıksu arıtma tesisi bulunmuyor.

Düzce'nin su kaynakları kirliliğin pençesinde
10 yıldır gündemde olan atıksu arıtma tesisleri ile ilgili son olarak ihalenin yapıldığı Kaynaşlı'da çalışmaların başlayacağı bildirilse de ilk kazmanın ne zaman vurulacağı konusunda gelen bilgi yok. Tesis yokluğu yüzünden su kaynaklarının kirliliğin pençesinde olduğu Düzce'de yatırım bekleyişi sürerken, komşu ilçe Kocaali 50 milyonluk yatırımla inşa edilen Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi'ni dün açtı.

Başbakan Yıldırım açtı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehre kazandırılan ve Karadeniz’e önemli bir koruma daha getirecek olan Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi ve kanalizasyon hattının açılışı dün canlı yayın bağlantısı ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirildi. Tören ile Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi ve 121 kilometrelik kanalizasyon hattının yanı sıra toplam bedeli yaklaşık 2,5 milyar lira olan 101 adet çevre yatırımının açılışı yapıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri