DÜZCE ‘ZEYTİN DALI’ İÇİN TEK YÜREK

Gündem 24 Ocak 2018 16:50
Videoyu Aç DÜZCE ‘ZEYTİN DALI’ İÇİN TEK YÜREK
A
a

Düzce Kızılay Şubesi ile Türk Sağlık Sen Düzce Şubesi, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Poliklinik girişinde başlattığı kan bağışı kampanyası ile Afrin’de veya terör örgütü unsurları ile mücadelede görev yapan kahraman askerlerimizin ihtiyacı olması durumuna karşı kan temin ediyor. Türk Sağlık Sen Düzce Şubesi Başkanı Ekrem Çavuş vatandaşları kan vermeye davet ederek akşam 17:00’a kadar hastane polikliniğinde olacaklarını söyledi.

Düzce Kızılay Şubesi ile Türk Sağlık Sen Düzce Şubesi, ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde örnek bir çalışma başlattı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi poliklinik girişinde bu sabah saatlerinde başlatılan kan bağışı kampanyası ile gerek Afrin’de gerekse terör örgütü unsurları ile yapılan operasyonlarda yaralanan kahraman Türk Askerlerinin kan ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.

Vatandaşlarımız duyarlı olsun”
Kızılay Düzce Şubesi tarafından kurulan stantlarda ilk kan bağışını yapmasının ardından konuşan Türk Sağlık Sen Düzce Şubesi Başkanı Ekrem Çavuş vatandaşları da davet ederek şunları kaydetti:“Hem bir vatandaşlık sorumluluğumuzu yerine getirdik. Daha önce de söylediğimiz gibi hem kahramanlarımız hem vatandaşlarımız için bu kampanyayı başlattık. Kan verdiği zaman insanda hem psikolojik olarak hem ruhen bir rahatlama oluyor. Bu aynı zamanda kendi vücudumuz için de gerekli olan bir şey. Yılda en az 3-4 defa kan vermenin insan vücuduna faydaları var. Ülkemizde kan verme oranlar maalesef çok düşük. Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde 4-5’lerde iken askerlerin verdiği toplu kanları çıkarırsak yüzde 1’ler civarında kan verme oranlarımız var. O yüzden bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olması gerekiyor. Düzce halkını da bu vesileyle kan vermeye davet ediyoruz.” Çavuş son olarak bu akşam saat 17:00’a kadar Düzce Atatürk Devlet Hastanesi poliklinik girişinde olacaklarını söyledi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri