DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ’NDE YÜRÜDÜLER

Gündem 3 Ekim 2018 14:20
Videoyu Aç   DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ’NDE YÜRÜDÜLER
A
a

3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi. ‘Günde en az 10 bin adım’ sloganıyla gerçekleşen yürüyüşe protokol üyelerinin yanı sıra öğrenciler ve vatandaşlar katılım sağladı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’nde İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile vatandaşların katılımıyla sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleşti. ‘Günde en az 10 bin adım’ sloganı ve bando eşliğinde pankartlarla gerçekleşen yürüyüşte, günlük hayatta yürümenin önemine ve meme kanseri konusunda bilinçlenmeye dikkat çekildi. Düzce Belediye meydanı önünden başlayan yürüyüş, Anıtpark’ta son buldu.

Kahvaltıdan doymadan kalkıp, öğlen yemeğine acıkmadan oturun”
Burada bir basına açıklamalarda bulunan Düzce İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan, insanların işi gereği günlük hayatlarını oturarak, hareketsiz geçirdiğine dikkat çekerek, hareket etmenin önemi üzerinde durdu. Özcan şu ifadelere yer verdi: “Çoğu çalışan iş yerinde yediği bir poğaça ile kendini kandırarak kahvaltı yaptığını zannediyor. Erken kalkıp vücudumuzu vitamin ve mineraller açısından doyuracak bir kahvaltıyı alışkanlık haline getirin. Günün bize ne getireceği belli olmaz. Eğer aktivitesi bol bir gün yaşarsanız araba gibi yolda kalırsınız. Kahvaltıdan doymadan kalkıp, öğlen yemeğine acıkmadan oturun. Yürümeyi de bir alışkanlık haline getirmemiz lazım. İşleyen demir ışıldar, işlemezse paslanır. Vücudumuz da böyledir. Çoğu zaman oturarak organlarımızı paslandırıyoruz. Yaşlılık bir gerçek ve bunu sağlıklı bir yaşama çevirmek için bu yürüyüşlerin önemi çok fazladır.”Yürüyüşe katılan öğrenciler de günün önemini, “Toplum için farkındalık uyandırıyoruz. Sağlıklı olmamız ve formumuzu korumamız için adım atmamız gerekiyor. Bunun için yürüyeceğiz.” sözleri ile özetledi.Yürüyüşün ardından, sağlık müdürlüğü çalışanları tarafından kurulan stantlarda vatandaşlara broşürler dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri