DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADILAR “GAZETECİ TOPLUMUN VİCDANIDIR”      

Gündem 21 Ekim 2018 16:51
Videoyu Aç DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADILAR “GAZETECİ TOPLUMUN VİCDANIDIR”      
A
a

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımlanan mesajlarda, gazetecilerin; doğru, tarafsız, dürüst, adil, ilkeli ve objektif yaklaşımlarıyla, toplumun vicdanı olduğunun altı çizildi.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle birer mesaj yayımladı. 
Gazeteciliği demokratik toplum düzeninin korunmasına katkıda bulunan, ilkeli, tarafsız, sorumlu bir bilinçle icra edilen, zahmetli bir görev olarak tanımlayan Milletvekili Keşir, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Toplumun, aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde, gazetecilik mesleğini büyük bir özveri içinde yerine getiren, yazılı ve görsel medya çalışanlarına önemli görevler düşmektedir. Mesai mevhumu olmaksızın çalışan, ülke ve dünyada neler olup bittiğini kamuoyu ile paylaşan, bir nevi toplumun gözü kulağı olan gazetecilerin demokrasimize, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine olan katkılarının dün olduğu gibi bundan sonra da süreceğine inanıyorum. Görevlerini her koşulda icra eden, şehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif rol oynayan tüm kıymetli meslektaşlarımın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
 MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise mesajında “Doğru, tarafsız, dürüst, adil, ilkeli ve objektif yaklaşımlarıyla, toplumun vicdanı ve tercümanı olan tüm gazeteci arkadaşlarımızın "21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü”nü kutlarım.” ifadelerini kullandı.
Keskin’in mesajı
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin de 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Keskin’in mesajı şöyle: "Gazetecilik mesleği, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Basın, Türkiye’nin çağdaşlaşma sürecinde önemli görevler üstlenmekte ve üstlendiği görevleri de başarıyla yerine getirmektedir. Doğru, tarafsız ve ilkeli haber anlayışıyla hareket eden gazeteciler, dünyada ve ülkemizde yaşanan olaylar hakkında bizleri bilgilendirmekte ve yaptıkları bu çalışmalarla yaşanan gelişmeleri kayıt altına alıp, önemli bir tarih arşivi oluşturmaktadır. Bu minvalde tüm kıymetli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”
 
 
 
 
  
                                                                                                                                          
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri