DÜNYA DÜZCELİLER GÜNÜ KUTLAMALARI BAŞLIYOR  

Gündem 26 Temmuz 2022 17:05
Videoyu Aç   DÜNYA DÜZCELİLER GÜNÜ KUTLAMALARI BAŞLIYOR  
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, düzenlediği basın toplantısında, ağustos ayının birinci gününü Dünya Düzceliler Günü olarak ilan ettiklerini belirtti.   

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Düzce Belediyesi olarak 1 Ağustos tarihini Dünya Düzceliler Günü olarak ilan ettiklerini ve hafta boyunca kutlama etkinlikleri düzenleneceğini açıkladı.
8 GÜN SÜRECEK ETKİNLİK PLANLANDI
Düzce’nin şehir kimliği ve sosyal bütünleşme noktasında bazı eksiklikleri olduğunu kaydederek açıklamasına devam eden Başkan Dr. Faruk Özlü, “Düzce'nin imajını daha üst noktalara taşımaya kararlıyız. Bazı eksiklerimiz mevcut, bu eksikliklerimizi ortadan kaldırmak maksadıyla faaliyetler gerçekleştireceğiz. Bunlardan biri de 1 Ağustos tarihinde ilkini gerçekleştireceğimiz ‘Dünya Düzceliler Günü’ etkinlikleri olacak. Dünyanın her tarafından Düzceliler’i kapsamasını istediğimiz bir etkinlik düzenleyeceğiz. Düzce’nin şehir kimliği oluşturmasına katkı sunmak istiyoruz. Bu manada 8’nci ayın 1’inde başlasın ve 8 gün sürsün istedik. Her yaştan gruba hitap edecek etkinlikler planladık.” şeklinde konuştu.
BİRBİRİNDEN GÜZEL ETKİNLİKLER DÜZCELİLERLE BULUŞACAK
Etkinliklerin 1 Ağustos 2022 tarihinde Konuralp Gazi türbesinde okunacak duaların ardından başlayacağını söyleyen Özlü, “Fatih Sultan Mehmet, İstanbul için ne ise Konuralp Gazi de Düzce için odur. İlk gün orada dua ederek başlangıcımızı yapacağız. Ardından Konuralp pilavı ikramımız olacak. 1-8 Ağustos tarihleri arasında, sekiz gün boyunca düzenleyeceğimiz birçok etkinlikle şehrimize ciddi bir hareket getirecek ve dikkatleri Düzce’ye çekeceğiz. Etkinliklerimiz sadece konserler ile sınırlı değil. 8 gün boyunca düzenlenecek konserlerin yanı sıra, paneller, şiir ve edebiyat söyleşileri, açık hava sineması, gençlik etkinlikleri ve stantlar yer alacak. Etkinliklerimize her birinizin katılımınızı ve katkılarınızı bekliyorum.” dedi.
“DÜZCE’NİN DOKUSUNU İLMEK İLMEK İŞLİYORUZ”
Sosyal bütünleşme adına etkinliklerinin ekim ayında düzenlenecek ‘Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme Sempozyumu’ ile devam edeceğini de basın mensupları ile paylaşan Başkan Özlü, tamamen Düzce odaklı gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek sempozyum için alanında önemli isimlerin Düzce’yi ele alacaklarını dile getirerek, “Şehrimizi birinci lige taşıyoruz. Reflekslerimiz büyükşehir refleksleridir. Biz bunu yapıyoruz. Böyle gelmiş ama böyle gitmeyecek diyoruz. Düzce’nin dokusunu ilmek ilmek işliyoruz.” diye konuştu.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri