DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ'NDE DİKKAT ÇEKEN SERGİ

Gündem 27 Mayıs 2019 16:32
Videoyu Aç DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ'NDE DİKKAT ÇEKEN SERGİ
A
a

5 Haziran Dünya Çevre Günü tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de tören ve etkinliklerle kutlandı. Bu önemli gün nedeniyle Düzce Valiliği önünde düzenlenen “Çevre Haftası ve Atıklar” sergisinde dikkat çeken eserler yer aldı.

Çevre sorunlarına dikkati çekmek, halkın katılımını geliştirmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla 1972 yılından bu yana çeşitli etkinliklerle kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü  dolayısıyla Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kutlama programı düzenlendi. Program, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Anıtpark Meydanı’ndaki törende, Ata’nın huzuruna çelenk bırakılmasının ardından müdürlük yetkilileri Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal ve beraberindeki heyet ile sohbet eden Vali Dağlı, hem yürütülen çalışmalar hem de etkinlikler hakkında bilgiler aldı. Ardından Valilik önünde “Çevre Haftası ve Atıklar” konulu serginin açılışı yapıldı.
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın açılışını yaptığı sergide; Bilim Sanat Merkezi, Uzunmustafa İlkokulu ve Su Damlası öğrencilerinin yaptığı eserler sunuldu.
Vali Dağlı, öğrenciler tarafından yapılan eserleri tek tek inceleyip bilgiler aldı.
Öte yandan “Çevre Haftası ve Atıklar” konulu sergi yarın da devam edecek.  
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm