DONDURUCU SOĞUKTA KÜREK ÇEKEREK HAZIRLANIYORLAR

Spor 21 Şubat 2021 11:46
Videoyu Aç DONDURUCU SOĞUKTA KÜREK ÇEKEREK HAZIRLANIYORLAR
A
a

Türkiye şampiyonalarında derece elde ederek, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek rafting sporcuları, dondurucu soğukta Melen Çayı'nda hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek rafting sporcuları, kar kış demeden haftada iki gün Düzce'deki Melen Çayı'nda antrenman yapıyor.
Rafting Milli Takım Antrenörü Birol Tepe gözetiminde çalışmalarına devam eden sporcular, kar kış demeden haftada iki gün Melen Çayı'nda antrenman yapıyor.
Sporcular, kar altında ısınma hareketlerinin ardından sıcaklığı eksi 5 derece ölçülen suda kürek çekiyor. Tepe, doğayla iç içe yapılan sporun zorluklarının nasıl aşılacağı konusunda da sporcuları bilgilendiriyor.

"Her an şampiyona yapılacak gibi kar kış demeden antrenmanlarımızı sürdürüyoruz"
Birol Tepe, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle şampiyona takvimlerinin tam olarak açıklanmadığını ancak mart-nisan aylarında şampiyonların yapılma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.
Her an şampiyona yapılacakmış gibi sporcuları hazır tutmak istediklerini belirten Tepe, "Sporcu boş kaldıkça vücudu hamlar. Antrenman yapmadıkça yeteneğini kaybeder. Biz de her an şampiyona yapılacak gibi kar kış demeden antrenmanlarımızı sürdürüyoruz." dedi.
Tepe, haftada iki gün belirli gün ve saatlerde hava şartları ne olursa olsun antrenman yaptıklarını anlatarak, "Bu çalışmalarımızla hem Düzce takımımızı Türkiye şampiyonalarında hem de milli takımımızı dünya çapında temsil etmek için çabalıyoruz. Türkiye rafting sporunda dünyada çok iddialı. Bütün federasyonlar içinde en çok madalya kazandıran bir branş." diye konuştu.

"Rafting sporu büyüyecek ve çok başarılı sporcuları kazanmaya devam edeceğiz"
Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı'nın sporun gelişmesi için yoğun çaba gösterdiğini dile getiren Tepe, şunları kaydetti: "Fikret Bey ülkemiz ve bizler için büyük bir şans. Bu branşta muhteşem sporcularımız birbirinden kıymetli antrenör ve hocalarımız var. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın spora verdiği destek inanılmaz güzel. Alttan gelen genç ve çocuklarımız inanılmaz yetişiyor. Rafting sporu büyüyecek ve çok başarılı sporcuları kazanmaya devam edeceğiz." 
 
Birol Tepe, Melen Çayı'nın salgın sürecinde botlardan mahrum kaldığına işaret ederek, "Melen Çayı, artık bir dünya markası haline geldi. Turizm anlamında çok büyük bir kitleye hitap ediyoruz. Düzce Valimiz Cevdet Atay ve Cumayeri Kaymakamımız Haluk Çakmak bu konuda bize müthiş destek sunuyor. Salgın ve kısıtla sürecinin ardından 30 milyonluk nüfusa direkt hitap eden bölge tekrar canlanacak. Bizler hem spora hem de turizme katkıda bulunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri