DOLANDIRICILAR DURMUYOR!

Gündem 4 Ekim 2018 17:06
Videoyu Aç DOLANDIRICILAR DURMUYOR!
A
a

Telefon dolandırıcıları yine iş başında… Düzce Valisi Zülkif Dağlı da dahil olmak üzere bürokratların adını kullanarak ‘Yardım’ bahanesiyle aradıkları kişileri ağlarına düşürmeye çalışan dolandırıcılara karşı Valilik’ten uyarı geldi.

Telefon dolandırıcıları vatandaşları kandırmak için her yolu denemeye devam ediyor. Son günlerde şahıs ve firmalardan para koparmaya çalışan dolandırıcıların artması kurumları art arda açıklama yapmaya itti. Düzce Belediyesi’nden sonra valilik de bir basın açıklamasıyla vatandaşların dikkatli olmasını istedi.
Açıklamada şunlar kaydedildi: “Son günlerde ilimizdeki çeşitli kurum ve kişiler telefon ile aranarak, kendisini Düzce Valisi, Düzce Vali Yardımcısı, Özel Kalem Müdürü olarak tanıtıp “İlimizdeki hasta, engelli, yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz, tekerlekli sandalye, akülü araba kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz.” şeklinde yardım adı altında para istendiği bilgileri valiliğimize ulaşmaktadır. Düzce Valiliği, Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, vali yardımcılarımız ve özel kalem müdürünün adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmaması için konunun kamuoyuna duyurulması ihtiyacı hâsıl olmuştur. Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, valiliğimiz, vali yardımcılarımız ve Özel Kalem Müdürünün adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemeli. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kolluk güçlerimize bildirilmeli.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm