DOĞRUSU BUDUR!

Gündem 20 Mayıs 2018 10:25
Videoyu Aç DOĞRUSU BUDUR!
A
a

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şube Başkanı Atay Yılmaz, 23 Nisan’da asılmayıp 19 Mayıs’ta asılan Atatürk afişleri için Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı tebrik etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şube Başkanı Atay Yılmaz bir basın toplantısı düzenledi.

Gençlik, atalarına bağımlılığını sürdürecektir”
Dernek binasında kameraların karşısına geçen Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını koruyabilmesi, cumhuriyetin özelliklerinin korunmasına Atatürk ilke ve devrimlerinin yaşatılmasına bağlıdır. Bağımsızlık savaşımızın 99. yılında 19 Mayıs ruhunu taşıyan kitleler cumhuriyetimizi yaşatma koruma azminde ve bilincindedirler. Bu bilinç kuşaktan kuşağa geçecek ve Türkiye Cumhuriyeti tüm gücüyle ilelebet yaşayacaktır. Atatürk’ün aydınlattığı yolda ilerleyen Türk gençliği kendilerine emanet edilen Türkiye cumhuriyetini muasır medeniyetler çıkarma azmindedir. Cumhuriyetin değerini kavrayan bu gençlik, atalarına bağlılıklarını sürdüreceklerdir. Günümüzde Kurtuluş Savaşı kahramanı kurucumuz, kurtarıcımız Atatürk ve onun eserlerine saldırılar devam etmektedir. Bu saldırılara, ilkelliklere, saygısızlıklara bilgimizle, birimimizle, kararlılığımızla, özgüvenimizle, duyarlılığımızla, iptidai ve medeni cesaretimizle cevap vereceğimizi ve bu savunmamızı kalıcı kılacağımızı tüm benliğimizle ifade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Afişlerden dolayı Düzce Belediye Başkanı Sayın Dursun Ay’ı tebrik ediyorum”
23 Nisan’da Atatürk’ün afişlerinin asılmaması konusuna da değinen Atay, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızda Düzce Belediyesi Atatürk’ün fotoğrafı olmayan afişler bastırmıştı ve panolarda bunlar vardı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı basın açıklamamda bunu eleştirmiştim. ‘Atatürk’ün fotoğrafı olmayan bir afiş Ulusal Egemenlik Bayramı’nın afişi olamaz. Bu afişleri reddediyoruz’ demiştim. Bugün görüyoruz ki 19 Mayısı 2018 tarihim itibariyle belediye 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle hazırlatmış olduğu ve panolara bıraktığı afişlerde Atatürk fotoğrafı vardır. İşte bu bizi sevindirmiştir. Doğrusu budur. Olması gereken budur. Bu nedenle Atatürk fotoğrafı afişlerinden dolayı Düzce Belediye Başkanı Sayın Dursun Ay’ı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri