DOĞANLI’DA ‘TAŞKIN’ EZİYETİ

Gündem 27 Aralık 2018 13:15
Videoyu Aç  DOĞANLI’DA ‘TAŞKIN’ EZİYETİ
A
a

Yeşilçam Köyü’nde bulunan derede kış aylarında yaşanan taşkınlar Doğanlı Köyü’nde ikamet eden 15 haneyi mağdur ediyor. Dere suyunun lağım suyu ile karışması ve bu suyun evlerinin bahçesine kadar girmesi nedeniyle hem mağduriyet yaşayan hem de sağlıkları tehdit altında olan vatandaşlar yetkililerden sorunlarına çözüm bulmasını istiyor.

Doğanlı Köyü’nde yaşayan 15 hane, 3 yıldır aynı çileyi çekiyor. Her kış mevsiminde baş gösteren sorun ise dere taşkını…

Köy sakinlerinin iddiasına göre, Yeşilçam Köyü’nde bulunan bir derede sonbahar ve kış aylarındaki bol yağışlar nedeniyle yaşanan taşkın, mağduriyetlere yol açıyor. Evlerinin önünü gölete çeviren lağım karışmış dere suyu yüzünden büyük sıkıntı yaşayan vatandaşlar, gerekli önlemlerin alınması için yetkililere seslendi.

Çaldıkları her kapıdan geri döndüğünü belirterek, hiçbir yetkilinin sorunlarına çözüm bulmadığını söyleyen köy sakinleri çareyi Öncü Haber Merkezi’ni aramakta buldu.

Otizm hastası çocuğumu evimin önünden servise bindiremiyorum”

Evinin önü bataklığa dönüşen köy sakinlerinden Şakir Yılmaz, “3 yaşında otizm hastası çocuğum var ve sabahları okula giderken evimin önünden servise bindiremiyorum. Hiçbir yetkili yaşadığımız sorunla ilgili bir çözüm bulmadı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.” diye konuştu.

3-5 saatlik bir yağışın ardından bölgenin bu hale geldiğini dile getiren Yılmaz yetkililerden yardım çağrısında bulundu.

Hijyen açısından da çocuklarımız için tedirginiz”

Bölgede yaşayan başka bir vatandaş Cemil Öztaş ise yaşadıkları sıkıntıyı şu sözlerle dile getirdi:

“Her kış olduğu gibi Yeşilçam Köyü’nden derelerin taşması sonucu biriken sular evlerin içerisine kadar giriyor ve çocuklarımız okula gidemiyor. İleriki bölge lağım. Biriken sular lağımla birlikte evlerimizin önüne kadar geliyor. Hijyen açısından da çocuklarımız için tedirginiz. Muhtara belediyeye ve İl Özel İdaresi’ne söylememize rağmen derdimize çare bulamayacaklarsa bize bir kayık versinler biz kayıkla gezelim burada. Oluşan bataklık yüzünden markete giderken ve eve gelirken geçiş yapamıyoruz. Bu nedenle yolu 2 kilometre uzatmak zorunda kalıyoruz.”

Çok mağdur durumdayız”

Yine aynı bölgede yaşayan vatandaş Hüseyin Yiğit, “Çok mağdur durumdayız. Sabah işe giderken ya da çocuklarımızı okula gönderirken yoldan geçemiyoruz. 1-2 saat yağışın ardın hemen su taşkını oluşuyor. Zaten akan su sadece yağmur suyu değil lağımla karışık akıyor. Kokudan dolayı da rahatsızız.” ifadesinde bulundu.

Oluşan lağım kokusu hasta olmamıza sebep oluyor”

Köyde yaşayan Ensar Öztaş isimli öğrenci ise, okula giderken bölgeden geçmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Sudan geçmek zorunda olduğumuz için ayaklarımız ıslak okula gidiyoruz. Ve oluşan lağım kokusu hasta olmamıza sebep oluyor.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri