DOĞA KOLEJİ'NDEN SATIŞ AÇIKLAMASI

Gündem 13 Aralık 2019 17:27
Videoyu Aç DOĞA KOLEJİ'NDEN SATIŞ AÇIKLAMASI
A
a

Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu "Detaylı bilgilendirme, 14 Aralık 2019 Cumartesi günü yapılacaktır. Yeni sürecin, Doğa ailesine hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

Son günlerde öğretmenlere maaşlarını ödeyemediği için gündeme gelen Doğa Koleji okullarının satış süreciyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kurum yaptığı açıklamada alıcı kurumla görüşmelerin son aşamaya geldiğini duyurdu.Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu, okulun devri ile ilgili yürütülen görüşmelerin dün itibarıyla son aşamaya geldiğini, konu ile ilgili detaylı bilgilendirmenin bugün yapılacağını bildirdi. Saçaklıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:"Doğa Koleji'nin devri ile ilgili yürütülen görüşmeler bugün itibarıyla son aşamaya gelmiştir. Detaylı bilgilendirme, 14 Aralık Cumartesi günü yapılacaktır. Yeni sürecin Doğa ailesine hayırlı olmasını diliyorum."

Ne olmuştu?
Doğa Koleji’nde maaşlarını alamayan öğretmenler dersleri boykot edince yönetimden açıklama bekleyen veliler yaptıkları eylem ve açıklamalarla duruma tepki göstermişti. Milli Eğitim Bakanlığı ise Doğa Koleji'nde yaşanan maaş krizi hakkında soruşturma başlattığını açıklamıştı.

Tonyalı da bilgilendirme yapmıştı
Doğa Koleji Genel Merkezi'nde öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesi nedeniyle yaşanan sıkıntılı süreç üzerine geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Öncü Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Önder Tonyalı, franchise anlaşması gereği sadece Doğa Koleji'nin sisteminden hizmet aldıklarını vurgulayarak, "Özellikle beyan etmek isteriz ki; Özel Öncü Eğitim Kurumları olarak Asist Eğitim Kurumları (Doğa Koleji) ile ekonomik açıdan hiçbir bağımız yoktur. Yaşanan bu gelişmelerin kurumumuzla uzaktan yakından alakası yoktur. Eğitimde Türkiye’nin çehresini değiştirmiş, ülkemizin lider eğitim markası Doğa’nın yaşadığı ekonomik sıkıntılara üzüntümüzü belirtmekle beraber, mağduriyet yaşayan öğretmen arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa zamanda uzlaşı ortamının sağlanmasını diliyoruz. Eğitim öğretimimizde ve hizmetimizde herhangi bir aksama olmadığı gibi güçlü yayınlarımızla geleceğe güvenle ilerlemeye 22 yıldır olduğu gibi devam etmekteyiz. Gelecek yılla ilgili ise çok daha güçlü bir şekilde yolumuza durmadan devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullanmıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri