DİSDER GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Gündem 10 Haziran 2022 17:39
Videoyu Aç DİSDER GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
A
a

Düzce İsimsiz Eller Derneği (DİSDER) veren el ile alan elin buluşmasına vesile olmaya devam ediyor. Faaliyetlerini Düzce ve ilçelerinde etkin şekilde sürdüren DİSDER hem ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatıyor hem de eksikleri olan köy okullarına destekte bulunuyor.

2021 yılında insani yardım faaliyeti amacıyla kurulan ve aynı zamanda arama kurtarma faaliyetleri de yürüten Düzce İsimsiz Eller Derneği (DİSDER), gönüllülük esasıyla çalışmalarına devam ediyor. Düzce’de maddi durumu iyi olmayan ailelerin ihtiyaçlarını tespit ederek, hayırseverlerden gelen yardımların yerlerine ulaşmasını sağlayan DİSDER’in çalışmalarını anlatan Dernek Başkanı Bayram Uysal, birinci önceliklerinin insani yardım olduğunu vurguladı.
“Öncelikli amacımız insani yardım”
 “Bu anlamda en büyük kaynağı üyelerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızdan sağlıyoruz.” diyen Uysal, şunları kaydetti: “Amacımız insanlığa hizmet etmek, ihtiyaç sahiplerini bularak bağışçıların yardımlarını onlara ulaştırmaktır. Bir nevi aracı kuruluş hizmeti görüyoruz. Bizim için Ramazan 1 ay değil 12 ay. Çünkü ihtiyaç sahipleri ihtiyaç duydukları ürünlere sadece 1 ay ihtiyaç duymuyorlar, yılın 365 günü ihtiyaç duyuyorlar. Biz de 12 ay boyunca ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına depolarımızı her zaman hazırlıklı tutuyoruz.
“Yardım yaparken iyice araştırıp çok titiz davranıyoruz”
Bize bir yardım başvurusu geldiğinde ihtiyaç duyduğu ürünleri arabamıza yükleyip adrese gidiyoruz. Malzemeleri indirmeden önce bir araştırma yapıyoruz hem evde hem bölgede. İhtiyaç sahibi olduğunu gerçekten tespit ettikten sonra malzemeleri teslim ediyoruz. Şayet bir suiistimal durumu söz konusu ise onları da incitmeden biz size uğrayacağız diyerek yardımı yapmıyoruz. Çünkü biz alan el ile veren el arasında aracıyız ve bunlar bize emanet. Emanete ihanet etmemek ve gerçek anlamda ihtiyaç sahiplerinin hakkına girmemek için ince eleyip sık dokuyoruz.”  
Gölyaka’da eğitime bilgisayar desteği
DİSDER son olarak geçtiğimiz günlerde Gölyaka’da tespit edilen okullara öğrencilerin bilişimden mahrum kalmaması adına 20 adet bilgisayar bağışladıklarını belirten Uysal, “İhtiyaç sahibi denince akla ilk olarak ailelerin gelmeli. Okullar ve toplum yararına çalışan kurum ve kuruluşların da kendilerine göre temin edemedikleri ihtiyaçları var. Geleceğimizi şekillendiren çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmesi için ben ve arkadaşlarım, hayırseverlerin desteğiyle elimizden gelen desteği sağlıyoruz ve inşallah yine hayırseverlerin desteğiyle sağlamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri