DİKKAT! SİZİ DE ARAYABİLİRLER

Gündem 13 Şubat 2018 15:32
Videoyu Aç DİKKAT! SİZİ DE ARAYABİLİRLER
A
a

Son zamanlarda yeniden artış gösteren dolandırıcılık vakalarına dikkat! Kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp yardım kampanyası adı altında para isteyen dolandırıcılara karşı vatandaşları uyaran Düzce Valiliği, dolandırıcılık suçuna karışan şahısların yakalanması için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Son günlerde tekrar sahneye çıkan ve Düzce'deki vatandaşları ağlarına düşürmek için her yolu deneyen dolandırıcılara karşı Düzce Valiliği’nden “Dikkatli olun” mesajı geldi. Valilik yaptığı yazılı basın açıklamasında, Düzce’de özellikle esnaf ve işadamlarını Düzce Valisi Zülkif Dağlı ya da yardımcılarının adını kullanarak kandırmaya çalışan telefon dolandırıcılarının tespit edildiğini bildirerek, halkı mağduriyet yaşamamaları için uyardı.

Dikkat! Yardım adı altında para isteniyor
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde ilimizdeki esnaf ve işadamları telefon ile aranarak, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp ‘İlimizde ki hasta, engelli, yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz, tekerlekli sandalye kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz’ şeklinde sayın valimiz ve vali yardımcılarımızın adını kullanarak yardım adı altında para istendiği bilgileri valiliğimize ulaşmaktadır.

Yakalanması için çalışmalar başladı
Düzce Valiliği, Valimiz Sayın Zülkif Dağlı ve vali yardımcılarımızın adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için konunun kamuoyuna duyurulması ihtiyacı hâsıl olmuştur.” Son olarak bu kişi ve kişilere itibar edilmemesi hususuna dikkat çeken valilik, bu kişilerin kolluk güçlerine bildirilmesini istedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri