DEVLETTEN İZİN ALIP KEPÇEYİ VURDU

Gündem 28 Aralık 2017 14:25
Videoyu Aç DEVLETTEN İZİN ALIP KEPÇEYİ VURDU
A
a

Ağa Mahallesi’nde bulunan tarlada bir vatandaşın müracaatta bulunması üzerine Düzce Müze Müdürlüğü ve polis ekipleri denetiminde tarihi eser kazısı yapılıyor. Müracaatta bulunan kişinin tarlayı kiralayan kişi olması üzerine kazı yerine gelen tarla sahipleri ise kendilerinden izin alınmadığı gerekçesi ile kazının durdurulmasını istiyor.

Olay, bir vatandaşın İbrahim İbrahimoğlu’na ait ait tarlayı mısır ekmek üzere kiralamasının ardından gördüğü bir rüya ile başladı. Vatandaş rüyasında tarlanın bir bölümünde tarihi eser olduğunu görmesini üzerine bölgede araştırma yapmaya başladı. Araştırması sonrasında Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ne giden vatandaş Kültür Varlıklarını Koruma Kanunu gereği evraklarını tamamlayarak kazı işlemleri için müracaatta bulundu.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce oluşturulan komisyon tarafından incelenen başvuru sonucuna göre kazı iznini alan kişi bugün itibari ile Müze Müdürlüğü yetkililer ve polis ekipleri denetiminde kazı işlemine başladı.Ancak kazı işleminin başlamasının ardından işin boyutu değişti. Olay yerine gelen tarla sahipleri kendilerinden izin alınmadan kazı yapıldığını ve ekiplerin arsalarına girmelerine razı olmadıklarını söyledi.

Bizden izin almadığı için şikayetçiyiz”
Tarla sahibi İbrahim İbrahimoğlu’nun damadı Dursun Baykal kazı yapan şahıslardan şikayetçi olduklarını belirterek şöyle konuştu:“Burası Ağaköyü Mahallesi. Şu anda burada yapılmakta olan bir kazı var bizden izinsiz. Şahıs burada hazine olduğunu iddia etmiş ve Müze Müdürlüğü’ne başvurmuş. Müze Müdürlüğü yetkilileri ve emniyet de burada. Ama bizden izinsiz burada dozerlerle bahçemize tecavüz ediyorlar. Bizim haberimiz olmadan yapıldığından dolayı şikayetçiyiz. Bu durumu devlet yetkililerinden araştırmalarını rica ediyorum. Tarlayı kiralayan arkadaş burayı daha önce güzelce incelemiş ve burada biz hazine olduğunu iddia edip başvuruda bulunmuş. Bizden izin almadığı için şikayetçiyiz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri