DEVLET TEŞVİK VE DESTEKLERİNİ ANLATTILAR

Gündem 14 Şubat 2019 14:27
Videoyu Aç DEVLET TEŞVİK VE DESTEKLERİNİ ANLATTILAR
A
a

Ticaret Sanayi Odası Düzce Şubesi üyelerine yönelik olarak “Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” adı altında bilgilendirme toplantısı yapıldı. SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu ve İŞ-KUR Müdürü Ferhat Acar, TSO Başkanı Tuncay Şahin’in katıldığı programda, Düzce’nin sorunlarıyla ilgili çözüm odaklarının artırılmasında etkin rol oynayan devlet teşvik ve destekleri anlatıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Toplantı Salonunda İş-Kura  yönelik olarak gerçekleştirilen “Girişimciliği  Destekleme Programı” bilgilendirme toplantısına SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, İŞ-KUR Müdürü Ferhat Acar, TSO Başkanı Tuncay Şahin, ve üyeleri katıldı.
 
Yoğun katılımın sağlandığı toplantıda Köroğlu, Şahin ve Acar, istihdamın artırılması için Ticaret Sanayi Odası(TSO) üyelerine önündeki engellerin aşılması konusunda kurumların neler yaptığına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Bilgilendirmenin ardından karşılıklı soru ve cevap şeklinde süren toplantının ardından kurum temsilcileri birer değerlendirmede bulundu.
 
‘KOSGEB her zaman yanımızda’
Ticaret Sanayi Odası Düzce Başkanı Tuncay Şahin yapmış oldukları projelerden bahsederek, piyasanın durumuna değindi: “Önemli projelerimiz var keresteciler ve  makineciler de var birde tekstilcilerde var gipürle ilgili. Hem sorunların indirimi hem de birebir bizim bunun içinden yapabileceklerimiz yapmamız gerekenleri Düzce adına yapılması gerekenleri neler yapabiliriz bunun için bir toplantı yaptık. Bu toplantıda ki gayemiz, biz mesleki yeterlilik ile ilgili birçok proje yaptık, yüksekokul ile laboratuvarımız bitti bütün yerlerini yaptık. Biz daha önceki yaptığımız toplantılarda yaptığımız swap analizlerimizde sizlerin talepleri doğrultusunda bir eğitim seferberliği yapıyoruz. KOSGEP yanımızda her zaman genç girişimcilere tamamına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Piyasanın durumu malum, finansa erişimde sıkıntı var”
 ‘Gelemiyorsanız çağırın biz gelelim’
İş-Kur İl Müdürü Ferhat Acar ise, iş gücünü kazandırmaya yönelik kurslar olduğunu söyleyerek şunları kaydetti: “Sürekli iş gücünü kazandırmaya yönelik programlarımız, kurslarımız var. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Biz bu tür toplantılar da her zaman hükümetimizin, kurumumuzun, bakanlığımızın yapmış olduğu programları teşvikleri size anlatalım. Bu tür toplantılara gelemiyorsanız bizi çağırın işletmenize biz anlatalım. Bu kalabalığı gördüm çok mutlu oldum, çok teşekkür ederim”
 
“Herkes çalıştırdığı kişiye ödendiği ücret üzerinden vergi ödemek zorundadır”
 
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Necmi Köroğlu şunları söyledi:“İlk taksitler ağustos ekim aralık. En büyük önemi mesele ilk 2 taksitin ödenmesiydi. İlk 2 taksit ödenmediğinde taksitlendirme bozuluyordu. İş verenlerimiz 27 Ağustosa kadar başvurularda bulununca Ağustos Ekim taksitlerini kaçırdılar bu ağustos Ekim Aralık taksitlerini 28 Şubat 2019’a kadar uzattık. Herkes çalıştırdığı kişiye ödediği ücret üzerinden vergi ödemek zorundadır.”
 
 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri