DEVLET HASTANESİ'NDE SKANDAL OLAY

Gündem 7 Mart 2018 09:26
Videoyu Aç DEVLET HASTANESİ'NDE SKANDAL OLAY
A
a

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde elektrik kesintisinin ardından jeneratörün devreye girmemesi nedeniyle yaklaşık 2 saat süren elektrik kesintisi yaşandı. Hastaların nakli için hastaneye çok sayıda ambulans sevk edildi. Arızanın giderilmesinin ardından Hastane Başhekimi Bülent Gülerkaya yaptığı basın açıklamasında can kaybının yaşanmadığını ve elektriklerin gelmemesi durumunda

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde skandal olay… Dün akşam saatlerinde yaklaşık 2 saat süreyle Devlet Hastanesinin yoğun bakım servislerinden ameliyathanelerine, acil servislerinden poliklinik servislerine kadar her biriminde elektrik panosunda yaşanan arıza nedeniyle elektrik kesintisi yaşandı. Jeneratörün de arızalı olduğu hastane tamamen karanlığa esir oldu. Kesintinin giderilmesi için hastanenin teknik ekini, UMKE ve jeneratör servisi arızanın giderilmesi için yoğun bir çalışma içine girdi. Bu sırada yoğun bakımdaki hastaların farklı hastanelere nakilleri sağlanmaya çalışılırken bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.Yaklaşık 2 saat süren kesintinin sonrasında arızanın giderilmesi ile hastaneye elektrik verilebildi. 

Sadece işini yapan haber ekibimize güçlük çıkarıldı
Öte yandan, kamuoyunu böylesine yakından ilgilendiren ve sağlık skandalı olarak nitelendirilen olay için bölgeye giden haber ekibimiz hastanenin güvenlik görevlilerinin sözlü saldırısına uğradı. Hastanedeki elektrik kesintisini görüntülemek isteyen haber ekibimize görüntü almaması konusunda ısrarcı davranan güvenlik görevlileri ekibimizin kamerasına da müdahalede bulundu. Güvenlik görevlileri tarafından kötü muameleye maruz kalan haber ekibimiz işini yapmakta güçlük çekti. 

“Elektrik gelmese dahi tüm hastaları tahliye edecek güce sahibiz”
Hastane Başhekimi Bülent Gülerkaya arızanın giderilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:   “112’nin desteği ile çalışmalarımız az önce sonuç verdi. Şu an elektriğimiz normal akımdan beslenmekte. Jeneratörümüz arızalı ancak ekip çalışmalarına devam edecek. Gün ışıyana kadar gerekirse bu çalışmalar sürecek. Bu arada gerek çevre illerden gerek çevre hastanelerden yoğun destek aldık. Yoğun bakımda bulunan 16 hastamızın hepsi sağlıklı. Ancak elektrik arızasının uzaması nedeniyle tahliye programına başladık. Şu anda Üniversite Hastanesi’ne 2 hastamız, Bolu’daki bir özel hastaneye 1 hastamız yoğun bakımlara nakledilmiş vaziyette. Genel durumları yoğun bakımlık olmakla birlikte iyi. Hastanemizdeki diğer hastaların durumu da iyi. Sıkıntıyı şu anda atlatmış durumdayız. Ancak şebeke elektriğinin kesilmemesi için dua edeceğiz. Acil servis yeniden işlemeye başladı. Herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Tüm doktorlarımız destek halindeler, çevre iller ve hastaneler destek halindeler. Elektrik gelmese dahi tüm hastaları tahliye edecek güce sahibiz. Elektrik kesintisi yaşandığı anda jeneratörle senkronize olamamasından kaynaklı bir arıza olduğunu söylüyor teknik ekimiz.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri