DEVLET BÜTÜN GÜCÜYLE BURADA   

Gündem 30 Haziran 2022 19:05
Videoyu Aç DEVLET BÜTÜN GÜCÜYLE BURADA   
A
a
Bugün Beyköy’deyiz. 27 Haziran günü başlayan yağışlar bölgemizde, ilçemizde ilimizde büyük bir hasara, büyük bir felakete sebep oldu…
Biz de bugün yorumluyorum için buraya geldik. Burası Düzce'ye su sağlayan Merkez!
Beyköy’ ün, arkada gördüğünüz gibi baktığımız zaman burada yaşam ve İnşa noktasında hiçbir şey kalmamış vaziyette…
Bugün devletin bütün ekipleri, devletin bütün imkanları insanların bu mağduriyetini gidermek için…
Burada 24 saati aşkın bir süre, Düzce Belediyesi İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri birimleri, Düzce şehir merkezine su vermek için gece-gündüz 24 saat esasına göre çalışmaya başlamışlar.
İlk çalışmalar için belediyenin hesabına bir ödenek yatırılmış. AFAD şehir merkezinde, bölgede zarar gören, mağdur olan insanlara bin 500 ila 3 bin lira arasında parayı hesaplarına yatırmış.
Devlet bütün gücüyle burada! Allah bu felaketleri bir daha yaşatmasın…
Ama birkaç tane noktada şerden hayır doğmuş. Bu bölgede yaşadığımız su sıkıntısı ile ilgili, Devlet Su İşleri'nin genel müdürünün buraya ziyaretinde sahada görülen çalışmalarda Dr. Faruk Özlü‘nün gayreti, belediyenin de yeterli bilgilendirme yapmasından sonra ciddi bir yatırımın da “Yapılsın mı, yapılmasın mı?” tartışmasının bittiği gün…
Yani bundan böyle Düzce'ye iki hattan su gelecek ve kolay kolay da Allah nasip ederse, olağanüstü durum olmazsa…
Bu durumun olması dâhilinde bile iki noktadan su verilebilecek.
Bugün geldiğimiz nokta şu; Düzce Belediyesi, Devlet Su İşleri ve İl Özel İdaresi Düzce'nin şehir merkezine su verebilmek, ikincisi su altında kalan, diğer bölgelerde, özellikle Beyköy’de mağdur olan insanların mağduriyetini gidermek için takviye ekiplerin geldiğini duyduk.
Gerek temizlemede gerekse suların boşaltılmasında İzmit'i, Sakarya’sı, Bolu’su organize bir biçimde Düzce'ye bu afeti gidermek için geldiler.
Bundan sonra ne olur? Bundan sonra, bu yaşanmış tecrübelerden sonra inşallah doğanın kaidelerine göre, kurallarına göre, dengelerine göre yeniden bir yapılanma yapılır.
Burada hakikaten Düzce Belediyesi'nin çalışanları, belediye başkanı, başkan yardımcıları, işçileri iki günlük bir mesai ile bu insanlara su vermek için mücadele veriyor…
Allah bu felaketleri bu millete bu memlekete Düzce’mize yaşatmasın. Bununla ilgili mücadele veren insanları da muvaffak etsin.
Hepsinden önemlisi şu anda bize whatsapp ihbar hattından gönderilen “evi su bastı, iş yerini su bastı” ihbarlarının arasında bir denge olmalı.
Biraz daha duyarlı olursak, biraz daha öncelikleri burada mağdur olan insanlara karşı duyarlı olursak, burada yetkililer de çalışanlar da daha akıllı, daha pozitif sonuçlarla bizlere hizmet edebilir…
Allah bu felaketleri bir daha milletimize yaşatmasın…

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri