DEVA PARTİSİ ‘YETER ARTIK’ DEDİ

Gündem 11 Haziran 2022 17:48
Videoyu Aç DEVA PARTİSİ ‘YETER ARTIK’ DEDİ
A
a

Son dönemde yaşamın birçok alanında art arda gelen zamları protesto etmek için Anıtpark Meydanı’nda toplanan Deva Partisi Düzce il yönetimi, hayat pahalılığına karşı "yeter artık" dedi. DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, yaptığı açıklamada, vatandaşlara, “Kötü yönetim kader değildir. Kötü yönetime ve hayat pahalılığına dur diyelim.” diye seslendi.

Son dönemde akaryakıt başta olmak üzere iğneden ipliğe art arda gelen zamlar vatandaşların belini bükmeye devam ediyor. Hayat pahalılığını gündemine alan DEVA Partisi Düzce teşkilatları, Anıtpark Meydanı’nda düzenledikleri basın toplantısı ile zamları protesto etti.
“Esnafın borcu katlanıyor, çiftçimiz kazanamıyor”
Kameraların karşısına geçen DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, zamlar karşısında halkın her geçen gün fakirleştiğini savundu. Esnafın borcunun her geçen gün katlandığını, çiftçinin ise kazanamadığını belirten Caymaz, “Herkes için konuşmak adına burada toplandık. Sessiz çoğunluğun sesi olmak için konuşacağız. Bu ülkenin vatandaşı olup, ülkemiz için çalışan, emek harcayan doktorlarımız, öğretmenlerimiz, yargı mensuplarımız, emniyet güçlerimiz, işçilerimiz, esnaflarımız, çiftçilerimiz, kısaca her gün artan hayat pahalılığı altında geçim mücadelesi veren tüm vatandaşlarımız adına konuşacağız. Türkiye'de herkes yoksulluk girdabı içinde mücadele etmeye başladı. Her gün daha da fakirleşiyoruz. Zamlara yetişemeyen bir toplum halindeyiz. Ev kadınlarımız mutfakta yangın var diye feryat ediyor. Esnafımızın borcu her gün artıyor. Çiftçilerimiz kazanamıyor. Eğitimin mimarları olan öğretmenlerimiz, sabahlara kadar nöbet tutarak insan hayatı kurtaran doktorlarımız, kendi can güvenliğini hiçe sayarak bizlerin huzuru için görev yapan güvenlik görevlilerimiz, bırakın rahat bir yaşam sürmeyi, günümüzde hak ettikleri değeri dahi görmüyorlar.” dedi.
“Milletimiz yaşamak için borçlanıyor”
Gelen zamlarla ilgili AK Parti iktidarını hedef alan Caymaz, “İnsanlar günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekiyor. Neredeyse içtiği çayın parasını kredi kartıyla ödemeye kalkan insanlarımız var. Geçinemiyorum diyen insanlarımıza "sen aç değilsin" diyorlar, üstüne de hakaret ediyorlar. Sizlere, hangi ürünlerin, hangi fiyattan nasıl yükseldiğini, akaryakıt zamlarının her gün rutine bağlanmış şekilde nasıl arttığını açıklamama gerek yok. Hepimiz konuya hakimiz ve yapılan zamların hızına yetişmek de mümkün değil. Ülkemizde her 10 kişiden 9'u geçim sıkıntısı çekiyor. Birleşmiş Milletler’in birkaç gün önce açıkladığı rapora göre 84 milyonluk Türkiye'de yaklaşık 15 milyon kişi yeteri kadar gıda tüketemiyor. İşsizlik içinde borcu borçla kapatan bir ülke durumuna geldik. Milletimiz yaşamak için borçlanıyor. Çocuğu okula giderken cebine harçlık koyamayan anneler, babalar var. Hâl böyleyken, hükümet yetkilileri her gün ekranlara çıkarak hayat pahalılığının düşeceğine ilişkin sürekli yeni tarihler veriyorlar. Artık yeter! Yaklaşık 3 yıldır tarih nasihati dinlemekten bu millet usandı. Verilen her tarihin ve vaadin süresi doldu.” şeklinde konuştu.
“Ülkemizi kalkındıracak kadrolar DEVA Partisi’nde bir araya geldi”
Türkiye’nin ekonomik yönden en parlak döneminin DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Ekonomi Bakanlığı yaptığı dönem olduğunu ifade eden Caymaz, “Sözün özü, kötü yönetim kader değildir. Hiçbirimiz yoksulluğu hak etmiyor. Gelin hep birlikte kötü yönetime ve hayat pahalılığına dur diyelim. Gelin hakkı, adaleti, huzuru herkes için hep birlikte isteyelim. Sakın unutmayınız, DEVA Partisi varsa umut vardır, DEVA Partisi varsa adalet vardır. Çözüm bizde. Anahtar bizde. Umudu hep beraber yükselteceğiz. Heyecanımızı hiçbir zaman yitirmeyeceğiz. Bu iş çözülecek, az kaldı. DEVA Partisi kazanan tarafta olacaktır, gelin DEVA Partisiyle hep beraber kazanalım.” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri