DESOB’DA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Gündem 7 Mayıs 2018 10:02
Videoyu Aç DESOB’DA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
A
a

Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut başkan Mustafa Kayıkçı yeniden DESOB Başkanı seçildi.

4 yılda bir yapılan Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin 6. Olağan Genel Kurulu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı. Kurula Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, TSO Başkanı Tuncay Şahin, oda başkanları ve işadamları katıldı.

Sizin derdiniz bizim derdimizdir”
Divan Başkanlığını Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’nın yaptığı genel kurulda konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı şunları kaydetti:
Burada hem Düzce Valisi hem de bakanımızın selamlarını getirmek için bulunuyorum. Kendisi, yoğun çalışma programı nedeniyle kurula katılamadı. Bende esnaf çocuğuyum. Babam da demirciydi. Esnafın karşılaştığı durumlardan ve sorunlardan ben de her zaman karşı karşıya kaldım. İşçinin alın teri kurumadan hemen borcunu ödediğini çok iyi biliyorum. Biz millet olarak atılımcı teşkilatlara sahibiz. Bu bizim için temel ışık kaynağıdır. Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Dolmuş şoförlüğü yapmayan onun derdinden anlamaz. Esnafla birlikte projeler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Daha hızlı yol almamız gerekiyor. Şikâyetçi değil üreten olmamız gerekiyor. Küçük esnafa değer vermeli ve onun sorunlarını bilmemiz gerekiyor”

Kutsal bir görev yapıyorsunuz”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise şöyle konuştu:
Siz ekonominin bir parçasısınız. Kutsal bir görev yapıyorsunuz. Bu yüzden sizi tebrik ediyorum. Başkanımıza şunu söylemek istiyorum. Oda başkanları esnaflarla devletle olan birlikteliğini, çalışmalarını anlatan eğitim vermeli bu konuda bilgi vermelidir. Bir sorun olduğunda biz ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada her sıkıntınızda sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz”

Esnaf ve sanatkârlarla barışık olmaz zorundayız”
Yeniden DESOB Başkanlığına seçilen Mustafa Kayıkçı yaptığı konuşmada, “Hepinizi bildiği gibi bizler esnaf ve sanatkarın ekmeğinin ne olduğunu, sanatın ne olduğunu iyi biliriz. Bizler 27 oda ile bütün bir yapıdayız. Esnaf ve sanatkarlarla barışık olmaz zorundayız. Odalarımızın sıkıntılarını çözüme kavuşturmaya çalışmak öncelikli hedeflerimizdendir. Bizim zor günümüzde kimin yanımızda olduğunu biliriz ve bilmeye de devam edeceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından yapılan sandık oylaması sonucunda 12 yıldır olduğu gibi yeniden DESOB Bakanlığına Mustafa Kayıkçı seçildi.
Kayıkçı’nın Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Bülent Keser, İbrahim Korkmaz, Necdet Küründük, Musa Sarı, Serhat Geçtim ve Hikmet Sarıoğlu
Yedek Üyeleri; Rasim Bekar, Mustafa Akkaş, Aziz Atasoy, Nail Gerede, Salih Keleş, Enver Akyüz ve Ahmet Sivil
Denetim Kurulu Asil Üyeleri; Hüseyin Aykanat, Ferdi Muçu, Vildan Şamandar olurken yedek üyeler Mehmet Alev, Lütfi Uslu, Ali Odabaş oldu.
Disiplin Kurulu Asil Üyeleri ise Nedim İşgören, Ali Kaya, Mustafa Altınkaynak olurken yedek üyeler Bülent Özbakır, Selahattin TAsalıoğlu ve Ümit Yaşar Yaman oldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri