DEPREM UZMANI GÜNDOĞDU AÇIKLADI

Gündem 21 Şubat 2019 17:37
Videoyu Aç DEPREM UZMANI GÜNDOĞDU AÇIKLADI
A
a

“Deprem medyumu” olarak bilinen Frank Hoogerbeets’in 21 Şubat’ta en az 8 büyüklüğünde deprem olacağı iddiaları üzerine görüşünü aldığımız Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, depremlerin ne zaman olacağını tahmin etmenin mümkün olmadığını söyledi. Gündoğdu ayrıca yakın tarihte Düzce’de deprem beklenmediğini ancak Bolu’da yaşanması beklenen depremin Düzce’yi de etkileyeceğini kaydetti.

“21 Şubat tarihinde deprem olacak” iddiası tüm dünyayı ve sosyal medyayı adeta salladı. 21 Şubat'ta deprem olacak iddiasının sahibi ise “Deprem medyumu” olarak bilinen Frank Hoogerbeets... Hoogerbeets açıklamasında Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde yaşanacak depremin büyüklüğünün en az 8 olacağını ve 21 Şubat tarihinde gerçekleşeceğini iddia etti.
Hoogerbets'in bu iddiaları tüm kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.
Bunun üzerine mega depremin nerede olacağını merak eden vatandaşlar hem tedirgin olmaya hem de yaşadıkları yerdeki etki alanını merak etmeye başladı.
Biz de Öncü Haber Merkezi olarak, Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu’ya ulaştık ve deprem için net tarih vermenin mümkün olup olamayacağını sorduk.
Bunun üzerine Gündoğdu, depremlerin ne zaman olacağını tahmin etmenin mümkün olmadığını söyledi.
Gündoğdu ayrıca Düzce için bir deprem beklenmediğini ancak Bolu’daki kırılmanın devam ettiğini söyledi. Depremin Bolu’da beklendiğini kaydeden Gündoğdu, “Bolu’da yaşanacak bir deprem Düzce’yi de etkiler.” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri