DENİZCİLİK BÖLÜMÜ AÇILIYOR

Gündem 29 Kasım 2017 17:38
Videoyu Aç DENİZCİLİK BÖLÜMÜ AÇILIYOR
A
a

Akçakoca Fedai Karabıyık Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi'nde İngilizce eğitim verecek Denizcilik Bölümü açılıyor. Açıklama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den geldi.

18 Kasım'da Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Akçakoca'da eğitim veren bir okula Denizcilik Bölümü kazandırılması yönündeki talep imzadan çıktı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yaptığı yazılı açıklamada, Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde İngilizce eğitim verecek Denizcilik Bölümü açılacağını müjdeledi.

Düzce'mize hayırlı olsun
Düzce’de eğitim standartlarının yükselmesi için çalışmaların devam ettiğine işaret eden Bakan Özlü, şunları kaydetti: "Ülkemizde, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi ile nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanmasında mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının katkısı büyük önem taşımaktadır. Şunu çok iyi biliyoruz ki en büyük yatırım, insana, gençlere, çocuklara yapılan yatırımdır. Bu bağlamda Düzce’de eğitim standartlarının yükselmesi ve mesleki eğitimin arttırılması kapsamında “Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Yabancı dili İngilizce eğitim vermek üzere Anadolu Meslek programında denizcilik alanının açılması” kararı milli eğitim bakanlığımızdan çıkmıştır. Düzce'mize hayırlı olsun."

"2018 yılında hepsi tamamlanacak"
Düzce’yi eğitimde, Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri yapma gayretlerinin büyük bir özveri ile devam ettiğini vurgulayan Bakan Faruk Özlü, "18 Kasım'da Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz beyin Düzce’ye yaptığı ziyarette de belirttiği gibi 2018 yılında, Düzce’nin eğitim noktasında hiçbir eksiği kalmayacak inşallah. Yaptık, yapıyoruz ama inşallah 2018 yılında hepsi tamamlanacak.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri