DENİZ SUYUNDAN NUMUNE ALINDI…

İlçe Haber 26 Temmuz 2021 11:59
Videoyu Aç DENİZ SUYUNDAN NUMUNE ALINDI…
A
a

Akçakoca’da çok sayıda vatandaşın mide bulantısı, ishal ve kusma gibi şikayetlerle hastaneye başvurmasının ardından, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler salgının nedeninin belirlenmesi için deniz suyundan numune aldı

Akçakoca ilçesinde önceki gün denize giren çok sayıda vatandaş, mide bulantısı, ishal ve kusma gibi şikayetlerle Akçakoca İlçe Devlet Hastanesine başvurmuştu. Bu şikayetlerle hastaneye başvuranların sayısının her geçen dakika artması üzerine CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, hastanenin gelen hastaların kapasitesini karşılamadığını belirterek, duruma sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile tepki göstermişti.
Yaşanan bu gelişmelerin ardından, harekete geçen Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri deniz suyundan numune alarak, incelenmesi için laboratuvara gönderdi. Laboratuvar sonuçlarının yarın belli olması beklenirken, ilçede ise mide bulantısı, ishal ve kusma şikayetleri ile hastaneye başvuranların sayısında ise azalma olduğu belirtildi.
Daha öncede deniz suyundan numune alındığını ve yapılan analizlerde deniz suyunun temiz çıktığını belirten yetkililer, salgının nedenin hava çarpması olabileceği ihtimali üzerinde durduklarını belirttiler.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa