DEMOKRASİ SAVAŞIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Gündem 25 Haziran 2018 18:08
Videoyu Aç DEMOKRASİ SAVAŞIMIZA DEVAM EDECEĞİZ
A
a

Seçimlerde ülkede ve Düzce’de oy kaybı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Düzce Milletvekili Adayları parti binasında açıklamalarda bulunarak seçim sonuçlarını değerlendirdi. CHP Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber “Önümüze çıkarılan tüm engellere karşı demokrasi savaşımıza devam edeceğiz. Ufukta yeni seçimler de var.” dedi.

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerde kaybettiği oylarla hayal kırıklığı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde seçim yankıları devam ediyor. CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, Düzce milletvekili adayları Zafer Teber, İlknur Başak Tütüncü ve Hasan Servet Ökten basın açıklaması yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Çalışmaların yapılmasını istiyoruz.”
İl Başkanı Hasan Duru yaptığı açıklamada seçimleri kazanan Düzce’deki milletvekillerini tebrik ederek şu ifadelere yer verdi: “Bizim burada toplanmamızın nedeni seçimlerin ardından kazananları tebrik etmektir. Düzce’den seçimleri kazanan 3 milletvekilinin Düzce’yi unutmadan çalışmalar yapmasını istiyoruz. Diğer taraftan hükümetin seçim çalışmaları sırasında söylediği OHAL’in kalkması, bağımsız yargı, ekonomi gibi çalışmaların da yapılmasını istiyoruz.”

Seçimi kazananlar önümüzdeki süreçte görüleceği gibi bu tabloyu taşıyamayacaklar”
CHP Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber ise yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu: “Ne yazık ki yine kazanamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Seçim çalışmaları sırasında birileri çıkıp hususi yemekler verirken bizler bu süreci kıt kanaat geçirerek bir şeyler yapmaya çalıştık. Cumhur İttifakı sabahtan akşama kadar hırgür çıkardı ama yine yapacaklarını yaptı. Önümüze çıkarılan tüm engellere karşı demokrasi savaşımıza devam edeceğiz. Ufukta yeni seçimler de var. Seçimi kazananlar önümüzdeki süreçte görüleceği gibi bu tabloyu taşıyamayacak. Seçimleri kazandık diye seviniyorlar ama meclis başkanıyla birlikte 316 olan milletvekili sayıları 293’e düştü.”

Halk bizi tercih etmedi ama her sıkıntıda bize geliyorlar”
2. sıra Milletvekili Adayı İlknur Başak Tütüncü ise konuşmasını yaparken duygulanırken şöyle konuştu: “Zor bir seçim sürecini atlattık. Oruçlu ağızlarla çalışmalar yapmaya çalıştık. Gece yarılarına kadar mücadele ettik. Bizi tercih etmediniz ama Düzce halkına teşekkür ediyorum. Adil bir yapı oluşmadı. Onlar devletin imkanlarını sonuna kadar kullandı. 3 senede 4 seçim yapıldı ve onlar işçiye verilmesi gereken paraları seçimler için harcadılar. Milletvekili olarak Düzce’de bulunmayı gerçekten biz hak ettik. Halk bizi tercih etmedi ama her sıkıntıda bize geliyorlar. Gelen halkımızın yaralarını yine ben saracağım.”

Mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeye çalıştık.”
Son olarak açıklamalarda bulunan CHP 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Servet Ökten ise şu cümleleri kullandı: “Seçimleri kazanarak milletvekili olanları kutluyoruz. Bu seçimlerde başta valimiz olmak üzere emniyet teşkilatı ve diğer görevli arkadaşlar çok iyi çalıştılar. Böyle bir sonuç beklemiyorduk. Hiç demokratik olmayan şartlarda mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeye çalıştık.”

1000
icon
Vatandaş 26 Haziran 2018 16:41

Seçimden seçime Düzcede boy göster sonra birlikte yol kateden insanların demokratik tepkilerini gözardı et .Emeğe saygısız Gn Başkan yardımcısı Bülent Tezcan bu olayın asli suçlusu ve buna göz yuman sizlerde tali kusurlusunuz O istifa edip bizi teşkilatsız bıraktı dediğiniz arkadaşlar seçim gününün son saatine kadar görevdeydiler siz ne yaptınız seçime 2 gün kala ziyaretlerine gitmekten başka?

0 0 Cevap Yaz
DeliBalta 26 Haziran 2018 11:29

Durmak yok muhalefete devam iyi muhalefet iktidarı uyanık tutar Yaşasın Demokrası,çalışmaya devam,

0 0 Cevap Yaz
Vatandaş 26 Haziran 2018 11:13

Muhalefet rahat değil yandaş baskısı altında yinede başarılı sağduyulu insanlar.bazı yeni edinimleri iktidarın muhalefet güçlenmesi endişesiyle verdiğinin farkında,

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri