DEMİRCAN: “BOŞ HAZİNE ARAZİLERİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ”

İlçe Haber 12 Mayıs 2021 12:43
Videoyu Aç DEMİRCAN: “BOŞ HAZİNE ARAZİLERİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ”
A
a

Geçtiğimiz yıl boş hazine arazilerinin değerlendirilmesi için harekete geçen Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın talimatı doğrultusunda Gölyaka Kültür Park mevkiinde bulunan çalı ve dikenlerle kaplı 120 dönümlük hazine arazisi tarım yapmaya müsait bir duruma getirildi.

Ardından mısır ekimi gerçekleştirilen bölgede ekim ayında da hasat yapıldı.  Yaklaşık 180 ton mısır elde edilirken belediyeye 200 bin TL’yi aşkın gelir sağlandı. Başkan Demircan’ın hazineye ait atıl araziyi tarıma kazandırarak ilçeye gelir sağlaması toplumun tüm kesiminden destek topladı.
Gölyaka Belediyesi ekiplerince bu yıl da mayıs ayının gelmesiyle 120 dönemlik arazide hummalı bir çalışma başlatıldı. Yabani otlardan arındırılan alan çapa işlemleri yapılarak ekime hazır hale getirildi. Ekim öncesi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Başkan Yakup Demircan’ın da katılımıyla mısır tohumları toprakla buluşturuldu.
Bu yıl yaklaşık 200 ton ürün hasat edilmesi beklenirken ilçeye en az 250 bin TL katma değer kazandırılması hedefleniyor. Ekim ayında hasadı yapılacak olan ürünün geliri bu yıl da belediye hizmetlerinde kullanılacak.
 araziye bu yıl da mısır ekimi gerçekleştirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri