DARP OLAYININ TAKİPÇİSİ

Gündem 30 Kasım 2018 14:21
Videoyu Aç DARP OLAYININ TAKİPÇİSİ
A
a

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde, 25 Kasım’da yaşanan arbedenin ardından Düzce’ye gelen Güvenlik ve Savunma-İş Sendikası Baş Hukuk Müşaviri Avukat Levent Atabay, suçluların en ağır şekilde cezalandırılması için bütün hukuki işlemlerin başlatıldığını bildirdi.

25 Kasım Pazar günü Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi gören bir hastanın yakınları tarafından Faruk Y. isimli güvenlik görevlisinin darp edilmesi olayının ardından sendikalar ayaklandı.Olay sonrasında, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi acil girişi önünde bir basın açıklaması yapan Güvenlik ve Savunma-İş Sendikası Düzce Şube Başkanı Mehmet Değerli’nin ardından bu kez sendikanın Baş Hukuk Müşaviri Avukat Levent Atabay da Düzce’ye geldi.

En ağır cezayı alacak şekilde yargılanması için bütün işlemleri başlattık”
Burada bir basın açıklaması yapan Atabay, yaşanan arbedeye ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Nasıl bir nefretse, hasta yakınları arkadaşımızın üzerine önce kaynar su döküyor. Ardından 15 kişi hunharca, haince, sopayla şiddet uyguluyor. Arkadaşımız 5 gün tedavi gördü. Bel kırığı ve yanık tedavisi süreci hâlen devam etmektedir. Bu şiddeti uygulayanların, beyaz kod uygulaması ile birlikte, en ağır cezayı alacak şekilde yargılanması için, sendikamızın hukuk müşavirliği olarak bütün işlemleri başlattık.”

Bu adam üniforma giydiği için mi darp edildi”
Güvenlik görevlisi Faruk Y.’yi darp eden şahıslara seslenen Avukat Levent Atabay,“Yazık günah değil mi? Bu arkadaşımızın bir çocuğu var, annesi, babası, akrabaları var. Vuran kişiler, sizin yok mu? Bu kadar mı canisiniz? Ne yaptı bu çocuk? ‘USB girişini kullanma, yasak, gel benim masamdaki prizi kullan’ diyor. Bu adam üniforma giydiği için mi darp edildi.” şeklinde konuştu.

Biz saygı istiyoruz, güvenilirlik istiyoruz, haklarımızın iyileştirilmesini istiyoruz”
Yaşanan olayın peşinde olacaklarının altını çizen Atabay son olarak, “Bu kaynar su, bütün özel güvenliklerin üzerine dökülmüş gibi algıladığımız bilinsin. 15 kişi mi saldırdı? Biz yüz binlerce kişi olarak üzerlerinde olacağız. Herkes bunu böyle bilsin. Bilmeyenler internetten, özel güvenliklerin hangi zor şartlarda çalıştıklarını araştırsınlar. Hangi alanlarda görev yaptıklarını iyice öğrensinler. Biz saygı istiyoruz, güvenilirlik istiyoruz, haklarımızın iyileştirilmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri