DARISI DÜZCE’NİN BAŞINA

Ulusal 24 Kasım 2016 13:03
Videoyu Aç DARISI DÜZCE’NİN BAŞINA
A
a

Düzce’nin gündeminden düşmeyen fakat somut adımların bir türlü atılmadığı gürültü kirliliği için Sivas Valiliği örnek bir karar aldı. Vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen düğün ve asker uğurlaması için oluşturulan konvoylar yasaklandı. Aynı uygulamanın genişleterek modifiyeli araçlar ve motosikletleri kapsayacak şekilde uygulanma beklentisi ‘Darısı Düzce’nin başına’ dedirtti.

Sivas’ta gürültü kirliliğini önlemek adına örnek bir karar hayata geçirildi. Düzce’nin de yaşadığı benzer sorun için Sivas Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda kentte düğün ve asker uğurlamasında araçlarla konvoy yapmak yasaklandı. Düzce’de vatandaşların en çok tepki gösterdiği kirliliklerin başında gelen gürültü kirliliğinin en büyük nedeni ise trafikteki modifiyeli araçlar ile konvoylardaki sesler olarak görülüyor. Söz konusu sorunun çözüme kavuşturmayı hedefleyen Sivas Valiliği konvoy yapanlara 2 bin 647 lira para cezası uygulanacağını bildirdi.

Egzoz patlatılıp gürültü yapılıyor

Sivas Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İlimizde yapılan düğün, sünnet töreni, asker uğurlamaları, spor müsabakalarında galibiyet gösterileri gibi eğlence merasimlerinde ana caddeler araç konvoyları oluşturduğu, korna çaldığı, egzoz patlatılıp gürültü yapıldığı, gençlerin araçların pencerelerinden sarkmak suretiyle trafik güvenliği ve kendi can güvenliklerini tehlikeye düşürdüğü gözlemlenmektedir. Ancak yapılan şikayetlerden halkımızın bu durumdan hoşnut olmadığı anlaşılmaktadır. Hastalarımızın, küçük çocuklarımızın, sınava hazırlanan öğrencilerimizin, istirahat etmekte olup yaşlılarımızın olduğu göz önünde bulundurularak halkımızın istirahatini temin etmek maksadıyla valilik makamının emirleri doğrultusunda bu eylemlerde bulunanlar kolluk kuvvetleri tarafından engellenecektir" denildi.

Konvoy yapanlara 2 bin 647 lira para cezası

Kurallara uymayanlara para cezasının uygulanacağının belirtildiği açıklamada, 2 bin 450 lira para cezası uygulanacağı bildirildi. Alınan karar doğrultusunda trafik ekipleri kent genelinde uygulamalarını arttırdı.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa