DARISI DİĞER MAHALLERİN BAŞINA!

Gündem 7 Ağustos 2018 14:50
Videoyu Aç DARISI DİĞER MAHALLERİN BAŞINA!
A
a

Yeni Mahalle’de uzun süredir devam eden yol sıkıntısının çözülmesinin ardından mahallenin diğer bir ihtiyacı da giderildi. Özellikle öğrencilerin okula rahat ulaşım sağlaması için Karaca Deresi üzerine yapılan köprü, Belediye Başkanı Dursun Ay’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Düzce’de bir çok mahallede yaşanan yol sorunları devam ederken bu sıkıntıları çeken Yeni Mahalle hem yol sıkıntısından hem de Karaca Deresi üzerine yapılan köprüyle birlikte köprü sıkıntısından kurtulmuş oldu.

Başkan: Öğrencilerimiz rahatlıkla geçebilecek artık
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da Karaca Deresi üzerine yapılan köprünün açılışını gerçekleştirdi. Başkan Ay açılış sırasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:“Bu üçüncü köprümüz oluyor. Öğrencilerimizin karşıdan karşıya geçmesi için epey bir yol kat etmesi gerekiyordu. Dolayısıyla okulun karşısına köprüyü koyduk. Bunu tamamen belediyenin imkanlarıyla yaptık. Bir hafta süre içerisinde belediyede arkadaşlarımız bu köprü için uğraşıyor. Vatandaşlarımız da bu köprüyü koymamızdan çok memnun kaldı. Öğrencilerimiz buradan rahatlıkla geçebilecek artık. Okul sezonu yaklaşıyor ve sezon başlamadan biz köprümüzü hazırlıyoruz. Öğrenciler buradan bisikletleriyle kendileri rahatlıkla geçebilecek. Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum çünkü çok hızlı bir şekilde bu köprüyü buraya koydular. Köprü tamamen bizim belediyemizin şantiyesinde yapıldı. Dereyle ilgili de çalışmamız olacak. DSİ müdürüyle konuştuk. Dereyi de yukarıdan aşağıya kadar temizleyeceğiz.”

Bir hafta içerisinde burayı yaptık”
Mahallede yaşanan yol sıkıntısına da değinen Başkan Ay, konuşmasına şöyle devam etti:“Bu cadde üzerinden Yeni Mahalle’ye giriş yoktu. Muhtarımız özellikle bu konuyu bize bildirdi ve biz de geldik, baktık. Hemen hızlı bir şekilde bir hafta içerisinde burayı yaptık. Buradaki fabrika sahibiyle de görüştük ve duvarları yıktık. Yolumuz çalışmalardan sonra açıldı. Biz de bu derenin üzerine köprü koyduk. Şu anda üst yapı çalışmalarını yapıyoruz, daha sonra alt yapıya geçeceğiz ve bu derenin sağını solunu açacağız. Buradaki yolumuz 12 metre ama bu geçişi sağladık ve alt yapı bittikten sonra tamamen açmış olacağız. Asfaltı da yapacağız. Tüm merkezde Asar Deresi’nde, Karaca Deresi’nde sağını solunu bütün yolları açacağız. En azından alt yapıya hazır hale getireceğiz. Deremizin sağında solunda bundan sonra çer çöp kalmayacak, tertemiz yapacağız.”

Taleplerimizi söylüyoruz onlar da yavaş yavaş yapıyor”
Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yeni Mahalle Muhtarı Necdet Kabasakal da şunları kaydetti: “10 gün önceki yemekli toplantımızda Hamidiye Mahallesi’nde yaptığı köprüyü anlatıyordu başkanımız ve biz de talep ettik. Dedik ki “Bizimde bu konuda sıkıntımız var. Karşı mahalleye okul yapıldı ama bizim bağlantımız yok. Köprümüz yok.” Sağ olsun kendisi 10 gün gibi kısa bir zaman içerisinde köprüyü yerine koydu. Yolu da başkanımız trafiğe açtı. Ruhi Kurnaz Caddesi’nden Yeni Mahalle’ye en azından bir girişimiz oldu. Asfaltlama çalışmaları da yapılacak. Taleplerimizi söylüyoruz onlar da yavaş yavaş yapıyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri